Ajax ma już następcę Desta. OFICJALNIE: Klaiber w Amsterdamie

Ajax ma już następcę Desta. OFICJALNIE: Klaiber w Amsterdamie fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ajax

Zgodnie z przewidywaniami, nowym piłkarzem Ajaksu został Sean Klaiber.

Kiedy jasne stało się, że „Synowie Bogów” nie zdołają zatrzymać Sergiño Desta, klubowa dyrekcja rozpoczęła prace nad sprowadzeniem jego następcy. Wybór padł na dotychczasowego gracza Utrechtu, który był związany z tą ekipą od 2007 roku.

26-letni dziś Sean Klaiber w przeszłości miał jednak już okazję bronić barw Ajaksu, a było to w sezonie 2005/2006, oczywiście na poziomie młodzieżowym. Tym razem zasila on seniorski zespół.

Nominalny prawy obrońca, któremu nieobce są występy na pozycjach defensywnego oraz prawego pomocnika, kosztował siedem milionów euro. Pięć milionów stanowi podstawę transakcji, a pozostała kwota to tzw. bonusy. Finalnie jest to zatem jedna z największych operacji sprzedażowych w historii Utrechtu.

Holender z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku, lecz już teraz wpisano do niej odpowiedni zapis umożliwiający przedłużenie współpracy o następne 12 miesięcy.

Były młodzieżowy reprezentant „Oranje” posiada spore doświadczenie na poziomie Eredivisie, w której zanotował 134 występy okraszone 10 trafieniami oraz 17 asystami.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy