Ajax zapomniał zarejestrować gwiazdę do gry w Lidze Europy

Ajax zapomniał zarejestrować gwiazdę do gry w Lidze Europy fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AD | Ajax

Sébastien Haller zimą został najdroższym zawodnikiem w historii Ajaksu i całej Eredivisie. Wydawało się, że pomoże on drużynie na wszystkich frontach, jednak przez pomyłkę nie zarejestrowano go na liście zawodników zgłoszonych do UEFA do udziału w Lidze Europy.

Nie wiadomo jeszcze, jak doszło do tak poważnej pomyłki. Ajax jednak potwierdza, że skontaktował się z holenderską federacją i UEFA, czy w jakikolwiek sposób ten błąd można jeszcze odkręcić, by Haller ostatecznie wziął udział w rozgrywkach. Trudno spodziewać się w tym przypadku zmiany reguł dla holenderskiego potentata.

Ajax czeka w Lidze Europy wymagający rywal, bo 18 lutego rozpocznie się dwumecz przeciwko francuskiemu Lille.

Haller przeniósł się do Amsterdamu zimą z West Hamu United za 22,5 miliona euro. Od razu odnalazł się w nowym zespole, bo w sześciu meczach Eredivisie zanotował dwie bramki i cztery asysty.

Dla 26-letniego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej byłaby to druga przygoda z Ligą Europy. W sezonie 2018/2019 jeszcze w barwach Eintrachtu Frankfurt strzelił pieć bramek i zaliczył trzy asysty w dziesięciu rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy