Aké może wrócić do Chelsea po okazyjnej cenie

Aké może wrócić do Chelsea po okazyjnej cenie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Guardian

„The Guardian” zapewnia, że Chelsea nie zapomniała o Nathanie Aké. Londyńczycy mogą ponownie zakontraktować Holendra, i to na niezwykle korzystnych warunkach finansowych.

Środkowy obrońca na Stamford Bridge trafił już latem 2011 roku. Z racji młodego wieku i braku doświadczenia, zawodnika wypożyczano do Reading, Watfordu oraz Bournemouth. W tym ostatnim klubie sprawdził się na tyle, że zapłacono za niego 20 milionów funtów.

Przez ten czas Holender wyrósł na jednego z najlepszych defensorów w całej Premier League, a ponieważ „The Blues” nadal posiadają opcję jego odkupu, co i rusz łączy się ich z 25-latkiem. W przypadku skorzystania z zapisu w umowie, londyńczycy musieliby wyłożyć na stół aż 40 milionów funtów.

Okazuje się jednak, że Chelsea może odzyskać Aké za zdecydowanie mniejszą sumę, a będzie to jej dane, jeśli „Wisienki” spadną z Premier League. Aktualnie zajmują one osiemnastą, pierwszą spadkową lokatę, lecz mają tyle samo punktów co odpowiednio siedemnasty Watford i szesnasty West Ham United. Do rozegrania pozostało im dziewięć kolejek ligowych.

Jedenastokrotny reprezentant „Oranje” w obecnym sezonie rozegrał 24 spotkania, w których strzelił dwa gole i raz asystował.

Inne cele „The Blues” to Timo Werner oraz Ben Chilwell. Niemiec został już właściwie „zaklepany”, z kolei negocjacje w sprawie lewego defensora Leicester City wciąż trwają.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy