Aleksandar Prijović ponownie w Ekstraklasie, ale nie w Legii Warszawa?!

Aleksandar Prijović ponownie w Ekstraklasie, ale nie w Legii Warszawa?! fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com | Legia Warszawa

Raków Częstochowa wykazuje zainteresowanie Aleksandarem Prijoviciem - poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Trzynastokrotny reprezentant Serbii zaliczył imponujący debiut na australijskich boiskach zakończony wywalczeniem mistrzostwa z Western United. Doświadczony napastnik, pomimo osiągnięcia takiego sukcesu, nie pragnie kontynuować kariery w zespole z A-League i chętnie zmieniłby otoczenie.

Do tej pory najwięcej mówiło się o zaliczeniu przez niego ewentualnego powrotu do Legii Warszawa, która usilnie poszukuje nowego napastnika z uwagi na dłuższą przerwę od gry Blaža Kramera, którego czeka przejście zabiegu.

Do zwolenników transferu Aleksandara Prijovicia nie należy trener Kosta Runjaić, bo bardziej preferowałby nawiązanie współpracy z Tomášem Pekhartem. Ten ma znajdować się już jedną nogą w tureckim Gaziantep FK, co może go skazać na przystanie na opcję z Serbem. Sam nie ukrywa jednak, że jego sprowadzenie jest bardzo skomplikowane.

- Potrzebujemy doświadczonego łowcy bramek. Jak najszybciej. Poruszyłem ten temat w rozmowach z klubem i z całą stanowczością chciałem, by wszyscy byli świadomi tej sytuacji. Rozumiem, że to wymaga poważnych nakładów finansowych, ale jesteśmy już w sierpniu. To ostatni dzwonek, by ściągnąć kogoś takiego. W przeciwnym razie trudno będzie spotkać oczekiwaniom, które sobie postawiliśmy przed sezonem - stwierdził opiekun stołecznego klubu przed meczem ligowym z Piastem Gliwice.

- W przypadku Prijovicia są obostrzenia natury kontraktowej, które w tym momencie uniemożliwiają mu transfer. Z Pekhartem prowadzimy rozmowy i mam nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie, a może pojawi się jakieś trzecie nazwisko z zupełnie innego kierunku. Zobaczymy - dodał trener przed pojawieniem się doniesień o dogadaniu Czecha z tureckim zespołem.

Na dodatek Szymon Janczyk z Weszlo.com poinformował, że do walki o 32-letniego Serba włączył się Raków Częstochowa.

Wicemistrz Polski przejawiał chęć do pozyskania doświadczonego napastnika jeszcze przed jego przeprowadzką do Western United i teraz ponownie poważnie rozważa podjęcie próby ściągnięcia Prijovicia.

Opcja znalezienia angażu w szeregach „Medalików” przez ofensywnego gracza byłaby dla niego zapewne korzystniejsza pod względem sportowym od powrotu do Legii Warszawa i podobna na poziomie finansowym.

W najbliższych dniach Raków powinien podjąć decyzję o przedstawieniu propozycji 32-letniemu piłkarzowi, który w tej sytuacji nie otrzymałby zapewne zbyt wiele czasu do namysłu w obliczu prawdopodobnego wzięcia udziału przez częstochowian w fazie play-off Ligi Konferencji Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy