Aleksander Buksa zmienia klub. Jest porozumienie!

Aleksander Buksa zmienia klub. Jest porozumienie! fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Aleksander Buksa, były piłkarz Wisły Kraków, wraca do Genoi z OH Leuven. Drugą część sezonu spędzi jednak na wypożyczeniu w Standardzie Liège - oznajmił Gianluca Di Marzio.

Genoa stara się dokonać skutecznej reaktywacji kariery reprezentanta Polski U-21. Rundę jesienną napastnik spędził w OH Leuven, lecz tam z urzędu został potraktowany wyłącznie jako zawodnik rezerw, rywalizujących na trzecim szczeblu ligowym.

Tam 16-krotnie wychodził w pierwszej jedenastce i zakończył swoją udrękę z dorobkiem pięciu trafień.

Już ponad tydzień temu Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl pisał, że kolejnym przystankiem na drodze Buksy najprawdopodobniej będzie ekipa Standardu Liège. Wniosek nasuwał się sam, gdyż Belgów i Genoę łączy właściciel.

Formalnie wypożyczenie wychowanka Wisły Kraków do Leuven miało obowiązywać do końca sezonu 2022/2023. Teraz już wiadomo, że zostanie ono skrócone. Wróci on na chwilę do zespołu z Serie B, aby chwilę później zostać zaprezentowany jako tymczasowy nabytek „Czerwonych”.

Gianluca Di Marzio przekazał, że negocjacje na linii obu piłkarskich firm potoczyły się sprawnie i pomyślnie. Nie wiadomo jednak na razie, czy podobnie jak w przypadku wcześniejszego porozumienia z Leuven zawarto opcję wykupu.

Standard Liège dzielnie walczy o udział w europejskich pucharach na następną kampanię. Podopieczni Ronny'ego Deili obecnie plasują się na szóstej lokacie, gwarantującej udział w barażach o uczestnictwo w Lidze Europy.

Buksa ma umowę z Genoą do 30 czerwca 2026 roku.

W Polsce rozpoczynał karierę w Wiśle Kraków, w której zdążył strzelić cztery bramki w 38 meczach ligowych. Końcówkę jego pobytu w wówczas klubie Ekstraklasy naznaczył jednak konflikt w sprawie przedłużenia kontraktu - okazało się, że Wisła ogłosiła coś, czego faktycznie nie zrobiła. Dlatego napastnik odszedł do Serie A na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy