Aleksander Buksa znowu może zmienić klub. Wypożyczenie do OH Leuven straciło sens

Aleksander Buksa znowu może zmienić klub. Wypożyczenie do OH Leuven straciło sens fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Genoa chce skrócić wypożyczenie Aleksandra Buksy do belgijskiego OH Leuven. Następnym przystankiem w karierze napastnika może być inny klub z Belgii, Standard Liège - domniemuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Kariera młodego środkowego napastnika jak na razie rozmienia się na drobne. Po wyprowadzce z Wisły Kraków do Genoi nie odgrywa istotnej roli w zespole. W sezonie 2021/2022 w większości przypadków rozgrywał mecze w młodzieżowej Primaverze, a dla pierwszej drużyny rozegrał raptem cztery mecze. W zmaganiach przeplatanych kontuzjami doświadczył też spadku z Serie A.

20-latek miał otrzymać zastrzyk sporej dawki tlenu w postaci wypożyczenia do belgijskiej ekstraklasy. Minionego lata przeniósł się do Oud-Heverlee Leuven z myślą odbudowy swojej formy na cały sezon. Miał on zakotwiczyć The King Power At Den Dreef Stadium nawet na stałe, gdyż w porozumieniu między klubami ustalono opcję wykupu.

Ta jednak nie zostanie aktywowana. Buksa nie rozegrał dotąd ani jednego spotkania w pierwszej drużynie, poświęcając swój cenny okres rozwoju zaledwie na grze w rezerwach. Tam wychodzi na murawę regularnie. Jego dotychczasowy dorobek to cztery bramki w piętnastu występach.

Oczywiście nie z takim przeznaczeniem Genoa wysyłała młodego chłopaka. Teraz Włosi badają nową ścieżkę rozwoju dla Buksy. Wypożyczenie zostanie skrócone o pół sezonu.

Jaki będzie ciąg dalszy wychowanka „Białej Gwiazdy”? Włodarczyk sugeruje, iż piłkarz może otrzymywać szanse w Standardzie Liège, którego właścicielem jest 777 Partners - amerykańska firma inwestycyjna sprawująca pieczę także nad rozwojem wydarzeń w Genoi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy