Aleksiej Miranczuk może odejść z Atalanty. Czterech chętnych z Serie A

Aleksiej Miranczuk może odejść z Atalanty. Czterech chętnych z Serie A fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TUTTOmercatoWEB.com

Aleksiej Miranczuk nie spełnia oczekiwań po transferze do Atalanty Bergamo. Portal TUTTOmercatoWEB.com informuje, że piłkarz już zimą może zmienić klub wewnątrz Serie A.

Rosjanin został kupiony przez „La Deę” we wrześniu 2020 roku, ale chociaż od tego czasu minął już ponad rok, to nadal nie zdołał sobie wywalczyć miejsca w podstawowym składzie. Były pomocnik Lokomotiwu Moskwa zagrał do tej pory w koszulce Atalanty 39 razy, ale tylko sześciokrotnie wyszedł w podstawowym składzie. Gian Piero Gasperini ani razu nie pozwolił mu także spędzić na boisku 90 minut.

Szczególnie mało zaufania trener włoskiej drużyny ma do 26-latka w Lidze Mistrzów i w spotkaniach z najmocniejszymi rywalami na krajowym podwórku. W swoim pierwszym starciu w małych derbach Lombardii dostał co prawda od trenera pół godziny i odpłacił się bramką, ale od tego czasu w prestiżowych spotkaniach wchodził na nie dłużej niż dwadzieścia minut.

Jego słabą pozycję w Bergamo chcą wykorzystać co najmniej cztery włoskie zespoły. Już w styczniu chętnie widziałyby go u siebie szukająca wzmocnień po przyjściu Andrija Szewczenki Genoa, a także Hellas Verona. Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Torino oraz Sassuolo, które mogłoby wykorzystać Miranczuka do zamortyzowania transferu Jérémie’ego Bogi.

Kontrakt Rosjanina z Atalantą wygasa w czerwcu 2024. Mimo małej liczby rozgrywanych w klubie minut z pomocnika korzysta selekcjoner reprezentacji Rosji Anatolij Karpin. 26-latek wychodził w podstawowym składzie w pięciu z ostatnich siedmiu meczów „Sbornej”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Serie A: Składy na AC Milan - Juventus [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy