Ależ przymierzył! Szwajcarzy piękną bramką podwyższają wynik [WIDEO]

2024-06-15 16:04:47; Aktualizacja: 3 dni temu
Ależ przymierzył! Szwajcarzy piękną bramką podwyższają wynik [WIDEO] Fot. TV
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: TVP Sport

Michel Aebischer na chwilę przed końcem pierwszej połowy podwyższył prowadzenie Szwajcarów w meczu z Węgrami (2:0).

Szwajcaria od początku zdominowała swoich rywali, którzy swoich szans upatrują jedynie w kontratakach. Wynik spotkania w 12. minucie otworzył Kwadwo Duah, otrzymując idealnie podanie prostopadłe od ustawionego w środku pola Michela Aebsichera.

Na chwilę przed końcem pierwszej połowy Szwajcarzy w poszukiwaniu drugiej bramki nie mogli przedrzeć się przez szeregi obronne rywali, w związku z czym wycofali piłkę przed pole karne. W miejscu tym operował wcześniej wspomniany Aebsicher, który najpierw zwiódł rywala balansem ciała, a następnie posłał precyzyjny strzał w kierunku prawego słupka.

Gol 27-letniego gracza Bologny sprawił, że jego reprezentacja na przerwę zeszła z dwubramkową przewagą.