Ambitne plany Interu. Nowy trener sprowadzi za sobą gwiazdy?

Ambitne plany Interu. Nowy trener sprowadzi za sobą gwiazdy?
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: LGdS | Sky Sport

Drużyna Interu może ulec tego lata poważnej przebudowie.

W najbliższą niedzielę „Nerazzurri” zakończą rozgrywki, z których z pewnością nie będą mogli być zadowoleni. Od początku sezonu drużynę prowadziło czterech trenerów, a Inter jest już teraz pewien, że w przyszłej kampanii nie wystąpi w europejskich pucharach. Kierownictwo Interu zamierza zmienić ten stan rzeczy i dokonać latem poważnej przebudowy składu.

Zmiany rozpoczną się od zatrudnienia nowego szkoleniowca. Do tej pory głównymi kandydatami byli Antonio Conte oraz Diego Simeone, ale do teraz faworytem jest Luciano Spalletti. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” szkoleniowiec ma podpisać trzyletnią umowę nawet w najbliższy poniedziałek. Na jej mocy ma zarabiać 12 milionów euro rocznie. Jego przenosiny na San Siro mogą pociągnąć za sobą transfery kilku jego obecnych podopiecznych.

Dziennikarz „Sky Sport”, Gianluca Di Marzio, informuje, że na ostatnim spotkaniu zapadła decyzja odnośnie przyszłości poszczególnych zawodników. Zostać w ekipie „Beneamaty” mają: Icardi, Handanović, Candreva, D'Ambrosio, Medel, Gagliardini oraz Pinamonti. Niepewna przyszłość czeka za to Kondogbię i Perišicia, których sprzedaż może przynieść klubowi spore zyski, a także Andreollego, Édera oraz Mirandy. W przyszłym sezonie w barwach Interu możemy nie zobaczyć już Brozovicia, Murillo, Palacio, Carrizo i Gabigola (w jego przypadku w grę wchodzi wyłącznie wypożyczenie).

Zastąpić ich mogą dobrze znani Spallettiemu zawodnicy, a także kilka innych gwiazd. Faworytami do wzmocnienia obrony są Manolas i Rüdiger z Romy, a ponadto Pepe oraz De Vrij. Za trenerem do Mediolanu mogą zawędrować również Nainggolan i Strootman. Poza nimi wybór w środku pola wzbogacić może Tolisso. Transfer Francuza był już niemalże dogadany przez Juventus. Negocjacje jednak spowolniły, kiedy „Stara Dama” skupiła się na innych celach, a Lyon podwyższył żądaną kwotę do 50 milionów euro.

Zmiany mogą zajść również w ataku. Tam wzmocnione mają zostać przede wszystkim skrzydła. „Beneamata” chce sprowadzić przede wszystkim włoskie talenty - Federico Bernardeschiego oraz Domenico Berardiego. Di Marzio dodaje, że Inter zainicjował kontakty w sprawie Ángela Di Maríi, ale rozmowy w jego sprawie są na razie na wstępnym etapie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy