André Onana wciąż bardzo blisko odejścia z Ajaksu. Kameruńczyk w pełni dogadany

André Onana wciąż bardzo blisko odejścia z Ajaksu. Kameruńczyk w pełni dogadany fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Choć od ostatnich informacji na temat odejścia André Onany z Ajaksu minęło już trochę czasu, zdaniem „L'Equipe” dalej jest on bardzo blisko przenosin do Olympique'u Lyon.

Jak podaje francuskie źródło, sprawa transferu Onany do OL przedłuża się, ale nie została porzucona. Wręcz przeciwnie - działacze Lyonu ciężko pracują nad przeprowadzeniem transakcji, rozmowy ożywiły się w ostatnich dniach i są coraz bliżej szczęśliwego zakończenia. Sam Kameruńczyk już wcześniej doszedł do porozumienia z francuskim klubem w kwestii warunków indywidualnych.

Na początku roku Onana został zdyskwalifikowany przez UEFA na 12 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu skrócił karę do dziewięciu miesięcy, co oznacza, że będzie mógł on wrócić na boisko 4 listopada. Do tego czasu nie może grać ani w Ajaksie, ani żadnym innym klubie.

Kontrakt 25-latka z amsterdamskim klubem jest ważny do 30 czerwca 2022, więc jeśli strony go nie przedłużą, a na to się raczej nie zapowiada, to ostatni moment, by Ajax zarobił cokolwiek na bramkarzu.

Onana rozegrał w jego barwach łącznie 204 mecze. Zanotował 83 czyste konta.

Na ściągnięciu Kameruńczyka do Lyonu bardzo zależy Peterowi Boszowi, nowemu trenerowi OL. Panowie współpracowali ze sobą w Amsterdamie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy