Andreas Pereira odchodzi z Manchesteru United

Andreas Pereira odchodzi z Manchesteru United fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport | Esporte Interativo

„Corriere dello Sport” informuje, że Andreas Pereira już dzisiaj ma przybyć do Włoch, aby sfinalizować swój transfer do Lazio. Esporte Interativo przedstawia z kolei warunki transakcji z Manchesterem United.

24-latek ma za sobą przyzwoity sezon, w którym udało mu się wystąpić w aż 40 spotkaniach (najlepszy wynik odkąd gra na Old Trafford). W tym czasie zdobył dwie bramki i czterokrotnie asystował. Być może Brazylijczyk już nie poprawi tego rezultatu, a przynajmniej nie w Manchesterze United.

O krok od pozyskania gracza środka pola zdolnego zająć pozycję na skrzydle jest Lazio. „Corriere dello Sport” donosi, że po dwóch latach obserwacji rzymianie w końcu zdecydowali się wykonać kroki zmierzające do jego pozyskania. W miniony weekend przeprowadzono rozmowy z „Czerwonymi Diabłami” i sprawa wydaje się być przesądzona.

Andreas Pereira do „Orłów” ma dołączyć na mocy wypożyczenia z opcją kupna, a według Esporte Interativo Włosi będą mogli dokonać transferu definitywnego za kwotę 27 milionów euro. Wówczas Anglicy zapewnią sobie 10% od przyszłej operacji z udziałem zawodnika.

Dla jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos” przygotowano już kontrakt, który zwiąże obie strony do 30 czerwca 2025 roku. Na jego mocy zarabiałby on dwa miliony euro za każdy sezon gry na Stadio Olimpico.

„Corriere dello Sport” przekonuje, że Brazylijczyk na Półwysep Apeniński przybędzie jeszcze dzisiaj. Następnie czekają go testy medyczne i podpisywanie dokumentacji.

Warto również wiedzieć, że w tym samym czasie uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów finalizuje transfery Wesleya Hoedta i Mohameda Faresa.

AKTUALIZACJA

Igli Tare, pełniący funkcję dyrektora sportowego Lazio, potwierdził w godzinach wieczornych na łamach włoskich mediów, że zespół z Rzymu finalizuje już rozmowy z Manchesterem United w sprawie wypożyczenia Andreasa Pereiry i spodziewa się domknięcia całej operacji w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech dni.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy