Andreas Pereira odchodzi z Manchesteru United

Andreas Pereira odchodzi z Manchesteru United fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport | Esporte Interativo

„Corriere dello Sport” informuje, że Andreas Pereira już dzisiaj ma przybyć do Włoch, aby sfinalizować swój transfer do Lazio. Esporte Interativo przedstawia z kolei warunki transakcji z Manchesterem United.

24-latek ma za sobą przyzwoity sezon, w którym udało mu się wystąpić w aż 40 spotkaniach (najlepszy wynik odkąd gra na Old Trafford). W tym czasie zdobył dwie bramki i czterokrotnie asystował. Być może Brazylijczyk już nie poprawi tego rezultatu, a przynajmniej nie w Manchesterze United.

O krok od pozyskania gracza środka pola zdolnego zająć pozycję na skrzydle jest Lazio. „Corriere dello Sport” donosi, że po dwóch latach obserwacji rzymianie w końcu zdecydowali się wykonać kroki zmierzające do jego pozyskania. W miniony weekend przeprowadzono rozmowy z „Czerwonymi Diabłami” i sprawa wydaje się być przesądzona.

Andreas Pereira do „Orłów” ma dołączyć na mocy wypożyczenia z opcją kupna, a według Esporte Interativo Włosi będą mogli dokonać transferu definitywnego za kwotę 27 milionów euro. Wówczas Anglicy zapewnią sobie 10% od przyszłej operacji z udziałem zawodnika.

Dla jednokrotnego reprezentanta „Canarinhos” przygotowano już kontrakt, który zwiąże obie strony do 30 czerwca 2025 roku. Na jego mocy zarabiałby on dwa miliony euro za każdy sezon gry na Stadio Olimpico.

„Corriere dello Sport” przekonuje, że Brazylijczyk na Półwysep Apeniński przybędzie jeszcze dzisiaj. Następnie czekają go testy medyczne i podpisywanie dokumentacji.

Warto również wiedzieć, że w tym samym czasie uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów finalizuje transfery Wesleya Hoedta i Mohameda Faresa.

AKTUALIZACJA

Igli Tare, pełniący funkcję dyrektora sportowego Lazio, potwierdził w godzinach wieczornych na łamach włoskich mediów, że zespół z Rzymu finalizuje już rozmowy z Manchesterem United w sprawie wypożyczenia Andreasa Pereiry i spodziewa się domknięcia całej operacji w przeciągu najbliższych dwóch lub trzech dni.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy