Andrés Iniesta czaruje w Lidze Mistrzów. Tyle, że już w Azjatyckiej [WIDEO]

Andrés Iniesta czaruje w Lidze Mistrzów. Tyle, że już w Azjatyckiej [WIDEO] fot. Vissel Kobe
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Andrés Iniesta odszedł z Barcelony do japońskiego Vissel Kobe latem 2018 roku, jednak dopiero dzisiaj dostał szansę debiutu w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

Kwalifikację do tych rozgrywek Vissel Kobe zagwarantowało sobie wygraną w Pucharze Japonii. Od razu ósmy klub poprzedniego sezonu J1 League pokazał, że chce się liczyć w walce o kontynentalny triumf, pewnie pokonując aż 5-1 Johor Darul Ta'zim z Malezji.

Najprawdopodobniej nie byłoby aż tak okazałej wygranej bez Iniesty, który zaliczył dwie piękne asysty - przy otwierającej wynik bramce Keijiro Ogawy oraz przy trafieniu na 5-1 tego samego Ogawy, drugiego bohatera spotkania, strzelca hat-tricka. Pozostałe dwa gole dla gospodarzy strzelili Kyogo Furuhashi (asysta drugiego stopnia Hiszpana) oraz Douglas, z kolei honorowe trafienie Malezyjczyków należy do Safawiego Rasida, który wykorzystał rzut karny słusznie podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Thomasa Vermaelena.

Iniesta opuścił boisko na kilka minut przed końcem spotkania przy aplauzie publiczności. Nie tylko zanotował dwie asysty, ale też wzorowo regulował tempo gry i nękał defensywę Johoru podaniami za plecy obrońców, szczególnie na lewe skrzydło.

35-letni pomocnik, którego umowa z Vissel Kobe obowiązuje do końca stycznia 2021 roku, w sezonie 2019 zanotował sześć bramek i sześć asyst w 23 meczach ligowych.

Vissel Kobe w grupie Ligi Mistrzów zmierzy się z jeszcze dwoma znaczniej bardziej niż Malezyjczycy wymagającymi rywalami - Suwon Bluewings z Korei Południowej oraz Guangzhou Evergrande z Chin.

Skrót meczu:


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy