Andrew Robertson uderzony przez sędziego w przerwie meczu z Arsenalem. Wszczęto natychmiastowe dochodzenie [WIDEO] fot. Sky Sports
Źródło: The Athletic

Andrew Robertson został trafiony łokciem w twarz przez sędziego liniowego Constantine'a Hatzidakisa w przerwie meczu Liverpoolu z Arsenalem. Organ odpowiedzialny za sędziów w Premier League już poinformował o wszczęciu dochodzenia.

Niedzielny pojedynek „The Reds” z „Kanonierami” zapowiadał się na najciekawszych spośród wszystkich rozgrywanych w Europie w Niedzielę Wielkanocną.

Piłkarze nie zawiedli naszych oczekiwań i stworzyli na Anfield emocjonujące widowisko zakończone remisem 2:2. Taki rezultat nie zadowala w żadnym stopniu Liverpoolu walczącego jeszcze o powrót do grona ekip uprawnionych do startu w następnej edycji Ligi Mistrzów oraz Arsenalu w obliczu toczącej się walki o mistrzostwo z Manchesterem City.

Sam przebieg rywalizacji nie jest jednak głównym tematem analiz w brytyjskich mediach ze względu na zastanawiające i szokujące zachowanie sędziego liniowego Constantine'a Hatzidakisa w stosunku do Andy'ego Robertsona.

Reprezentant Szkocji podszedł do asystenta Paula Tierneya tuż po odgwizdaniu końca pierwszej połowy, by rozmówić się z nim na temat jednej z sytuacji.

Ten nie zamierzał go w ogóle słuchać i przy prawdopodobnej próbie jego zatrzymania wymierzył cios łokciem w twarz defensora Liverpoolu.

Poszkodowany wraz z kilkoma kolegami z zespołu zareagowali momentalnie na całe zdarzenie, informując o nim arbitra głównego. Zapewne wyjaśnił on w przerwie całe zajście, ponieważ sędzia liniowy wyszedł na drugą połowę i pomiędzy nim a zawodnikami gospodarzy nie dochodziło już do żadnych istotnych nieporozumień.

Nie zamyka to jednak sprawy, ponieważ Professional Game Match Officials Limited (PGMOL), organ odpowiedzialny za sędziów w angielskiej profesjonalnej piłce nożnej, zapowiedział już wszczęcie dochodzenia i prawdopodobne wyciągnięcie konsekwencji wobec arbitra, który od kilku lat jest członkiem zespołów sędziujących mecze Premier League, Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

„PGMOL jest świadomy incydentu z udziałem asystenta sędziego Constantine'a Hatzidakisa i obrońcy Liverpoolu Andrew Robertsona w przerwie meczu Liverpool - Arsenal na Anfield.

Przeanalizujemy sprawę w całości po zakończeniu gry” - czytamy w komunikacie opublikowanym na łamach „The Athletic”.