Ange Postecoglou wychwala swojego zawodnika. „Zostanie uznany za jednego z największych piłkarzy w Premier League”

2024-04-13 11:18:13; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Ange Postecoglou wychwala swojego zawodnika. „Zostanie uznany za jednego z największych piłkarzy w Premier League” Fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Tottenham Hotspur FC

Hueng-min Son znajduje się w tym sezonie w bardzo dobrej formie i na konferencji prasowej przed spotkaniem z Newcastle United komplementów nie szczędził mu Ange Postecoglou.

W sobotę Tottenham zmierzy się na wyjeździe z Newcastle United i zapewne dużo w tym meczu będzie zależeć od postawy Hueng-min Sona, który jest największą gwiazdą zespołu.

Koreańczyk, który rozgrywa w Tottenhamie już swój dziewiąty sezon, po odejściu Harry'ego Kane'a wziął grę zespołu na swoje barki i w trwającej kampanii może się już pochwalić 15 bramkami i dziewięcioma asystami w Premier League.

Pod wrażeniem 122-krotnego reprezentanta Korei Południowej jest Ange Postecoglou, który na konferencji prasowej przed sobotnim spotkaniem nie szczędził mu ciepłych słów.

- On jest supergwiazdą, stary. To jest klasa światowa. Robić to tak długo jak on w Premier League - a w tym roku opuścił jedynie kilka meczów przez Puchar Azji, co zdarzyło się kilka razy od kiedy jest tutaj... Podróżuje na drugą stronę świata, by reprezentować swoją drużynę narodową, nigdy nie tracąc rytmu, i nadal daje takie liczby - chwalił kapitana swojego zespołu Australijczyk.

- Myślę, że jeszcze wiele przed nim. Nie widzę, by słabł pod względem swoich umiejętności czy możliwości fizycznych, więc może dalej wykręcać takie liczby - stwierdził szkoleniowiec.

- Nie mam wątpliwości, że po zakończeniu kariery zostanie uznany za jednego z największych piłkarzy w Premier League - zakończył Postecoglou.