Ángel Di María zabezpieczył przyszłość. Porozumiał się z nowym klubem

Ángel Di María zabezpieczył przyszłość. Porozumiał się z nowym klubem fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

Ángel Di María przejdzie na zasadzie wolnego transferu do Juventusu - przekonuje Marc Mechenoua z Goal.com.

Paris Saint-Germain nie aktywuje opcji umożliwiającej przedłużenie o dodatkowy rok współpracy z reprezentantem Argentyny. Co prawda, francuski klub nie poinformował jeszcze o tym otwarcie zawodnika i opinii publicznej, ale sam zainteresowany przygotowywał się od pewnego czasu na taką ewentualność i prowadził rozmowy z zainteresowanymi nim zespołami.

Spośród nich najbardziej zdeterminowany oraz przekonujący okazał się Juventus. Tak przynajmniej uważa Marc Mechenoua z Goal.com, który przekonuje, że 34-letni skrzydłowy osiągnął pełne porozumienie w kwestii warunków indywidualnego kontraktu.

Ángel Di María ma po otrzymaniu informacji o zakończeniu z nim współpracy ze strony PSG związać się ze „Starą Damą” roczną umową z opcją jej przedłużenia o następne dwanaście miesięcy. Na jej mocy ma zainkasować siedem milionów euro za sezon.

Taka forma porozumienia odpowiada obu zainteresowanymi stronom. Zespół z Turynu zyska w ten sposób wartościowego gracza oraz czas na znalezienie docelowego towarzysza dla Dušana Vlahovicia i Federico Chiesy.

Natomiast sam Argentyńczyk będzie kontynuował karierę na najwyższym poziomie z zamiarem przygotowania się do udziału w tegorocznym mundialu, by w późniejszym okresie podjąć decyzję o pozostaniu jeszcze w Juventusie lub powrocie do Rosario Central, gdzie chciałby zakończyć karierę.

Ofensywny zawodnik trafił do francuskiego klubu z Manchesteru United w sierpniu 2015 roku za 63 miliony euro.

Od tego czasu wystąpił w 294 meczach, notując w nich 92 trafienia oraz 118 asyst. Ponadto razem z PSG wywalczył po pięć mistrzostw oraz Superpucharów Francji i po cztery Puchary oraz Puchary Ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy