Ansu Fati mógł grać dla innej europeskiej reprezentacji

Ansu Fati mógł grać dla innej europeskiej reprezentacji fot. Review News / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Cadena SER

Skrzydłowy FC Barcelony Ansu Fati stanął przed wyborem przyjęcia obywatelstwa Portugalii. 20-latek odrzucił jednak taką możliwość - oznajmił Bori Fati, ojciec piłkarza w rozmowie dla Cadena SER.

Jeszcze lata temu Ansi Fati jawił się jako jeden z najbardziej obiecujących talentów w FC Barcelonie. Entuzjazm szybko jednak zgasł, kiedy po pierwszych błyskach przytrafiały mu się kontuzje hamujące jego karierę.

Co prawda urodzony w Gwinei Bissau skrzydłowy nadal raczy fanów „Blaugrany” nieprzeciętnymi umiejętnościami, lecz w tym sezonie przypadła mu rola rezerwowego. Mimo tego, znalazł się w kadrze Luisa Enrique.

Doświadczony opiekun graczy „La Roja” zapewnił, że Fati stanowi dla niego ważną część planu na formację ofensywną. Ojciec zawodnika zdradził z kolei w audycji „Carrusel Deportivo”, że jakiś czas temu Ansu mógł zgodzić się na powołania od portugalskiej federacji.

– Tak, przedstawiono mu opcję gry dla Portugalii. Zaoferowano nam nawet obywatelstwo. Syn powiedział jednak do mnie: „jak mam wyjechać do Portugalii, skoro nawet nie umiem władać tym językiem? Zabrałeś mnie do Hiszpanii i chcę tu zostać ze względu na przyjaciół i prowadzone życie” – zdradził Bori Fati.

Piłkarz zdążył już boleśnie przeżyć dwa lata ze względy na urazy. Wydaje się jednak, że po tym okresie udało mu się zagoić ranę na tle mentalnym.

– Ta kontuzja kolana już dawno została zapomniana. Psychicznie ma się on dobrze. Ludzie zauważają, że nie zaczyna meczów w pierwszej jedenastce, natomiast on potrzebuje gry, cennych minut – dodał od siebie ojciec Fatiego.

W seniorskiej ekipie Barçy zdobywca Pucharu Hiszpanii z 2021 roku strzelił we wszystkich rozgrywkach 22 gole i zaliczył dziewięć asyst na przestrzeni 78 spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy