OFICJALNIE: Anthony Modeste znalazł nowy klub w... trzeciej lidze
2025-02-03 19:22:35; Aktualizacja: 2 godziny temuAnthony Modeste, który ostatnio pozostawał bez pracy, w końcu znalazł nowy zespół. Francuz od teraz będzie reprezentował barwy CF Intercity, czyli hiszpańskiego trzecioligowca.
Anthony Modeste pozostaje bez pracy od kilku miesięcy po tym, jak rozstał się z Al-Ahly SC. Od tamtej pory media łączyły go między innymi z przenosinami do Schalke, ale ostatecznie do transakcji nie doszło przez względy sentymentalne.
Po pierwsze nie chciał rywalizować ze swoim byłym zespołem, czyli 1.FC Köln, a po drugie grał dla lokalnego rywala drużyny z Gelsenkirchen, czyli Borussii Dortmund.
Z tego względu 36-latek nie miał drużyny i dopiero w ostatnich dniach sprawy przyspieszyły. Atakujący przeszedł zatem testy medyczne i te wypadły pomyślnie, dlatego też mógł dołączyć do nowej drużyny, czyli CF Intercity.Popularne
Podpisał z nią umowę do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy w razie utrzymania. Tym samym stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem w szeregach trzecioligowca.
Modeste stoi przed nie lada wyzwaniem, bo jego nowa ekipa to ostatnia siła rozgrywek.
Poza wspomnianymi zespołami Francuz grał też w swojej karierze dla Saint-Etienne, Bastii, Hoffenheim oraz OGC Nice, Blackburn Rovers, Girondins Bordeaux, a także Tianjin Tianhai.