Antoni Piechniczek wyznał, komu powierzyłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski

Antoni Piechniczek wyznał, komu powierzyłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Polsat Sport

Antoni Piechniczek w rozmowie z Cezarym Kowalskim dla Polsatu Sport wypowiedział się na temat stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski i tego, kto jego zdaniem powinien je piastować.

Do stycznia selekcjonerem reprezentacji Polski był Jerzy Brzęczek. Wtedy to jego miejsce zajął Paulo Sousa. Jak pokazało EURO 2020, zmiana szkoleniowca na fachowca z zagranicy niewiele zmieniła, bo biało-czerwoni zakończyli udział w fazie grupowej Mistrzostw Europy, mając na koncie jeden punkt.

Piechniczek przyznał, że nie miałby nic przeciwko temu, by kadrę ponownie prowadził Adam Nawałka, który pracował z nią między innymi w trakcie EURO 2016.

- Sousa dostał ten udział w Euro na tacy. Miał poprowadzić całkiem przyjemny zespół z wybitnym graczem w ataku. Czy się wywiązał? Druga sprawa. Protestuję przeciwko nazywaniu Polaków nieudacznikami, pracownikami drugiej kategorii, ludźmi niezdolnymi. Moim zdaniem sięganie na siłę po obcokrajowców jest wynikiem jakichś kompleksów. Największe sukcesy w polskiej piłce odnosiliśmy pod wodzą polskich trenerów. Nie chodzi tylko o Górskiego, Gmocha czy mnie. Ale także o ostatni czas i ćwierćfinał Euro za Nawałki w 2016. Moim zdaniem powinniśmy wrócić do Nawałki.

Może Sousa się rozkręci?
- Pod warunkiem, że nie dostanie jakiejś dobrej propozycji z klubu za duże pieniądze, bo słyszę, że wciąż istnieje taka możliwość. Wtedy bez wahania postawiłbym na Nawałkę. On spełnia wszystkie wymogi, zawodnicy znają go, a on zna ich. Jego wejście do reprezentacji byłoby łatwiejsze niż Sousy - powiedział Piechniczek w rozmowie z Kowalskim (cały wywiad TUTAJ).

Następne spotkanie reprezentacja Polski ma zaplanowane na 2 września, kiedy to zmierzy się w eliminacjach Mistrzostw Świata z Albanią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Matty Cash już dzisiaj z polskim obywatelstwem! Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Legia Warszawa: Marek Gołębiewski rozpoczyna pracę trenera pierwszej drużyny. „To główny problem” Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Bartosz Bereszyński opcją ratunkową dla giganta Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Newcastle United: Zmiana lidera w wyścigu o fotel menedżera?! Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Czesław Michniewicz z wiadomością po zwolnieniu z Legii Warszawa. „W życiu piękne są tylko chwile...” Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód Antonio Conte otwarty na Manchester United. Klarowny powód 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg 19-latek następcą Kyliana Mbappé?! Paris Saint-Germain wrzuciło wyższy bieg

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy