Antoni Piechniczek wyznał, komu powierzyłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski

Antoni Piechniczek wyznał, komu powierzyłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Polsat Sport

Antoni Piechniczek w rozmowie z Cezarym Kowalskim dla Polsatu Sport wypowiedział się na temat stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski i tego, kto jego zdaniem powinien je piastować.

Do stycznia selekcjonerem reprezentacji Polski był Jerzy Brzęczek. Wtedy to jego miejsce zajął Paulo Sousa. Jak pokazało EURO 2020, zmiana szkoleniowca na fachowca z zagranicy niewiele zmieniła, bo biało-czerwoni zakończyli udział w fazie grupowej Mistrzostw Europy, mając na koncie jeden punkt.

Piechniczek przyznał, że nie miałby nic przeciwko temu, by kadrę ponownie prowadził Adam Nawałka, który pracował z nią między innymi w trakcie EURO 2016.

- Sousa dostał ten udział w Euro na tacy. Miał poprowadzić całkiem przyjemny zespół z wybitnym graczem w ataku. Czy się wywiązał? Druga sprawa. Protestuję przeciwko nazywaniu Polaków nieudacznikami, pracownikami drugiej kategorii, ludźmi niezdolnymi. Moim zdaniem sięganie na siłę po obcokrajowców jest wynikiem jakichś kompleksów. Największe sukcesy w polskiej piłce odnosiliśmy pod wodzą polskich trenerów. Nie chodzi tylko o Górskiego, Gmocha czy mnie. Ale także o ostatni czas i ćwierćfinał Euro za Nawałki w 2016. Moim zdaniem powinniśmy wrócić do Nawałki.

Może Sousa się rozkręci?
- Pod warunkiem, że nie dostanie jakiejś dobrej propozycji z klubu za duże pieniądze, bo słyszę, że wciąż istnieje taka możliwość. Wtedy bez wahania postawiłbym na Nawałkę. On spełnia wszystkie wymogi, zawodnicy znają go, a on zna ich. Jego wejście do reprezentacji byłoby łatwiejsze niż Sousy - powiedział Piechniczek w rozmowie z Kowalskim (cały wywiad TUTAJ).

Następne spotkanie reprezentacja Polski ma zaplanowane na 2 września, kiedy to zmierzy się w eliminacjach Mistrzostw Świata z Albanią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy