Arkadiusz Milik o krok od zostania bohaterem Juventusu. Zamiast zwycięskiego gola, czerwona kartka [WIDEO] fot. Eleven Sports 1

Arkadiusz Milik mógł zostać bohaterem Juventusu. Niestety jego trafienie z doliczonego czasu gry starcia z Salernitaną (2:2) nie zostało uznane i na domiar złego nasz napastnik wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na Allianz Stadium zakończyła się sensacyjnym prowadzeniem „Koników Morskich”, w którym bardzo duży udział miał Krzysztof Piątek za sprawą skutecznie egzekwowanej jedenastki w doliczonym czasie gry.

„Stara Dama” musiała w przerwie wziąć się w garść i na boisku miał im w tym pomóc wprowadzony z ławki rezerwowych Arkadiusz Milik.

Reprezentant Polski dołożył swoją cegiełkę w doprowadzeniu do wyrównania stanu rywalizacji i w szalonej końcówce spotkania zdobył nawet bramkę na 3:2, po czym ściągnął koszulkę, mimo że miał na swoim koncie żółtą kartkę.

28-letni zawodnik mógł o tym zapomnieć, ale z pewnością wyrzucenie go z boiska w piątej minucie dodatkowego czasu zostałoby mu wybaczone przez kibiców oraz sztab szkoleniowy, gdyby sędzia po interwencji VAR-u nie zmieniłby swojej decyzji.

Arbiter dopatrzył się niestety spalonego Leonardo Bonucciego, który zupełnie niepotrzebnie atakował futbolówkę zmierzającą do siatki po uderzeniu głową Milika.

W międzyczasie na boisku wybuchło jeszcze olbrzymie zamieszanie. W efekcie czerwonymi kartkami zostali ukarani Juan Cuadrado i trener Allegri, a po przeciwnej stronie Federico Fazio.