Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi fot. Arsenal
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I Sky Sports

Prowadzący Arsenal Mikel Arteta wypowiedział się na temat Mesuta Özila.

32-latek nie został zgłoszony przez „Kanonierów” ani do rozgrywek Premier League, ani Ligi Europy. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie zagra on przynajmniej do stycznia. Zawodnik opublikował już oświadczenie w tej sprawie. Jak napisał m.in.: „Jak się właśnie dowiedziałem, w dzisiejszych czasach trudno o lojalność. Z tygodnia na tydzień zawsze starałem się myśleć pozytywnie, że być może jest szansa, by wkrótce wrócić do składu. Dlatego do tej pory milczałem”.

O komentarz został poproszony Arteta.

- Każdy może swobodnie wyrażać swoje uczucia. Moje sumienie jest spokojne, bo byłem naprawdę uczciwy. Mogę powiedzieć, że to wyłącznie piłkarska decyzja. Jego zachowanie nie miało na to wpływu. Poziom komunikacji z nim był dobry. Wiemy, czego się po sobie spodziewać. Ja od początku starałem się być bezpośredni.

- Biorąc pod uwagę dotychczasową karierę Mesuta, wszystko, co dzieje się wokół niego, ma duży oddźwięk. Obecnie nie dzieje się nic nowego. Wiele rzeczy wydarzyło się w ciągu tych ośmiu lat. Moim zadaniem jest wyciągnąć z każdego gracza to, co najlepsze, aby przyczynić się do jak najlepszych osiągnięć zespołu.

- Tutaj czuję na razie, że mi się nie udało i zawiodłem. Chcę możliwie najlepszego Mesuta dla drużyny. W niektórych momentach mogłem się do tego zbliżyć. Ale na razie nie byłem w stanie tego osiągnąć i podjąłem decyzję o odsunięciu go od zespołu. 

- Taka jest rzeczywistość i musimy się z nią zmierzyć. Najlepszym sposobem jest rozmowa twarzą w twarz. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność - powiedział Arteta.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Żył i umarł według swoich zasad. Adios, Pelusa Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Klopp ostro po meczu z Atalantą: To prawie jak zbrodnia! Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Ujawniono wstępne wyniki sekcji zwłok Diego Maradony Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy