Arsenal obiera za cel nowego napastnika. Znów Francuz

Arsenal obiera za cel nowego napastnika. Znów Francuz fot. Media Whalestock / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Arsenal wykazał zainteresowanie usługami Moussy Dembélé - poinformował „The Telegraph”.

Przedstawiciele „Kanonierów” w obliczu niepewnej najbliższej przyszłości Alexandre'a Lacazette'a i Eddie'ego Nketiaha rozglądają się na rynku transferowym za wartościowym napastnikiem, który mógłby załatać w zespole lukę po ewentualnym odejściu wymienionej dwójki.

W tym kontekście najczęściej łączony z możliwością transferu do londyńskiego klubu był Odsonne Édouard z Celticu. Francuz znajduje się jednak także na celowniku Leciester City i przynajmniej na teraz to właśnie „Lisy” uchodzą za faworyta do jego pozyskania.

W związku z tym ekipa z Emirates Stadium rozgląda się za inną opcją i zdaniem „The Telegraph”, może wykorzystać nadarzającą się okazję do zakontraktowania Moussy Dembélé.

Środkowy napastnik przeniósł się zimą na zasadzie wypożyczenia z Olympique'u Lyon do Atlético Madryt z zawartą opcją wykupu za 33,5 miliona euro podstawy.

Przedstawiciele „Los Rojiblancos” byli początkowo nastawieni na zgromadzenie wspomnianych funduszy, ale dość szybko zaczęli stopniowo wycofywać się z pomysłu zatrudnienia na stałe 24-letniego zawodnika, który nie spełnia pokładanym w nim nadziei.

Dembélé trafił na Wanda Metropolitano w momencie dochodzenia do pełni sił po złamaniu kości ramiennej. Potem dość szybko zaraził się koronawirusem i następnie zemdlał na jednym z marcowych treningów Atlético. Te problemy piłkarza sprawił, że pojawił się on tylko czterokrotnie na boisku w barwach drużyny Madrytu.

Kłopoty zdrowotne środkowego napastnika nie odstraszają jednak Arsenalu, który w razie rzeczywistego fiaska odnoszącego się do jego wykupu miałby podjąć rozmowy z Olympique'em Lyon w kwestii sprowadzenia do siebie 24-latka.

Wspomniane źródło uważa, że „Les Gones” mogą zgodzić się na definitywne rozstanie ze swoim graczem za sumę oscylującą w granicach 29 milionów euro.

Jeżeli Dembélé zdecydowałby się na ewentualny transfer do Anglii, to rozpocząłby drugą piłkarską przygodę w tym kraju, ponieważ w przeszłości występował on w Fulham w latach 2012-2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski Michał Probierz pominie gwiazdę? Ten napastnik ma nie otrzymać powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy