Arsenal sprzedaje Maitlanda-Nilesa, chociaż Arteta chce jego pozostania

Arsenal sprzedaje Maitlanda-Nilesa, chociaż Arteta chce jego pozostania fot. Arsenal FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Daily Mirror

Arsenal postanowił wystawić na listę transferową Ainsleya Maitlanda-Nilesa, pomimo rekomendacji Mikela Artety o kontynuacji współpracy z prawym obrońcą.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że wiele klubowych kas świeci pustkami. Nie inaczej sprawy mają się w Arsenalu, gdzie z klubem pożegnało się do tej pory 55 pracowników. Niedługo ich los mogą też podzielić niektórzy z zawodników. Do tej grupy zalicza się między innymi Ainsley Maitland-Niles.

Zdaniem mediów na Wyspach wspomniany zawodnik został wystawiony na listę transferową. Ta decyzja może być dla wielu szokiem, ponieważ 22-latek po wznowieniu rozgrywek bardzo często dostawał szanse od Mikela Artety, który teraz miał stanąć po jego stronie.

Transfer Maitlanda-Nilesa wydaje się jednak bardzo prawdopodobny. Angielskie media donoszą, że władze Arsenalu oczekują za swojego gracza kwoty rzędu 30 milionów funtów.

Prawy defensor rozegrał w minionym sezonie 33 mecze. W tym czasie zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Kontrakt wiąże go ze stołecznym klubem do 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy