Arsenal stara się o hitowy transfer pomocnika w ramach Premier League. To priorytet!

Arsenal stara się o hitowy transfer pomocnika w ramach Premier League. To priorytet! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Athletic

Piłkarz Leicester City Youri Tielemans to jeden z najważniejszych celów transferowych dla Arsenalu w letnim oknie - obwieścił „The Athletic”.

Nazwisko reprezentanta Belgii często ląduje w europejskiej prasie. Z perspektywy wielu czołowych klubów Starego Kontynentu zawodnika „Lisów” rozpatruje się jako solidnego kandydata do podniesienia jakości w zespole. Swoje zainteresowanie wykazują między innymi Real Madryt oraz czołowe firmy Serie A.

Dziennikarz David Ornstein napisał, że wychowanek Anderlechtu stanowi najwyższy priorytet dla władz „Kanonierów”.

Londyński klub niedawno przedłużył współpracę z Mikelem Artetą. W dowód uznania za jego dotychczasową pracę dyrektorzy planują spełnić najważniejsze cele transferowe w perspektywie kolejnych paru miesięcy.

Tielemans ma jeszcze rok ważnej umowy z obecnym pracodawcą, jednak nie zamierza jej przedłużać. Z tego powodu mistrzowie Anglii sezonu 2015/2016 oczekują na konkretne oferty od interesantów.

Przedstawiciele zawodnika zostali już poinformowani o intencjach Arsenalu, który chce jak ubiec konkurencję w walce o transfer. W międzyczasie zarząd stara się porozumieć w sprawie nowej umowy z Mohamedem Elnenym.

Youri Tielemans przebywa na King Power Stadium od lipca 2019 roku. AS Monaco wówczas zarobiło na transferze 45 milionów euro. Można przypuszczać, że „Lisy” chcą rozstać się z kluczowym zawodnikiem za podobną kwotę, chociaż oczywiście roczna umowa nie działa na ich korzyść.

***

W poniedziałek „The Telegraph” ujawnił, że Arsenal chce włączyć się do walki o pozyskanie Raheema Sterlinga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy