Arsenal: To będzie nowy najlepiej zarabiający piłkarz „Kanonierów”

Arsenal: To będzie nowy najlepiej zarabiający piłkarz „Kanonierów”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Arsenal jest blisko podpisania nowego kontraktu z Bukayo Saką - informuje „Daily Mail”.

Obecna umowa Bukayo Saki jest ważna do połowy 2024 roku. W kierunku piłkarza spogląda chociażby Manchester City, ale gracz jest w pełni zdecydowany na kontynuowanie przygody z „Kanonierami”. Bardzo ważnym aspektem jest ciągłość współpracy z Mikelem Artetą.

Według „Daily Mail” 21-latek na mocy nowej umowy może inkasować blisko 300 tysięcy funtów tygodniowo. To kilka razy więcej niż aktualnie. Będzie to obecnie najwyższe wynagrodzenie w szeregach „Kanonierów” i jedno z największych w historii klubu. Więcej inkasował Mesut Özil - 350 tysięcy.

Lukratywny kontrakt to dla Saki nagroda za dobre występy. Skrzydłowy jest jedną z czołowych postaci zespołu, który zmierza w kierunku tytułu mistrza Anglii. Jego bilans z trwającego sezonu Premier League to 28 występów, 12 bramek i 10 asyst. Bez niego w składzie londyńczycy zapewne zdobyliby mniej punktów.

W niedzielę piłkarz błysnął również w reprezentacji Anglii. W meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Ukrainą zaliczył trafienie i ostatnie podanie (2:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy