Arteta zakażony koronowirusem

Arteta zakażony koronowirusem fot. Arsenal
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal

Arsenal poinformował, że menedżer pierwszego zespołu Mikel Arteta został zakażony koronawirusem.

W związku z pozytywnym wynikiem testu trenera zamknięty został ośrodek treningowy Colney, a personel Arsenalu, mający w ostatnim czasie styczność z Artetą, uda się na domową kwarantannę. Trzeba do tej grupy zaliczyć pierwszy zespół Arsenalu czy też jego sztab szkoleniowy.

- Zdrowie naszych ludzi i szerszej publiki jest priorytetem, na tym się koncentrujemy. Nasze myśli są z Mikelem, który czuje rozczarowanie, ale jest dobrej myśli. Rozmawiamy z odpowiednimi ludźmi, by skutecznie zarządzać sytuacją. Liczymy na powrót do treningów i grania meczów najszybciej, jak tylko lekarze na to pozwolą - powiedział Vinai Venkatesham, dyrektor zarządzający Arsenalu.

- To rozczarowujące, ale zrobiłem test, gdy poczułem się słabo. Wrócę do pracy, gdy tylko dostanę na to pozwolenie - stwierdził szkoleniowiec Arsenalu.

To pierwszy przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem w Premier League. Kilka innych jest na etapie testów.

Na pewno wiadomo, że nie odbędzie się zaplanowany na sobotę mecz ligowy Arsenalu z Brighton & Hove Albion, ale trudno wyrokować, kiedy zawodnicy dostaną zgodę na ponowne występy, o ile oczywiście nikt z nich nie został zakażony.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy