AS Roma ma nowego właściciela [OFICJALNIE]

AS Roma ma nowego właściciela [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Roma

James Pallotta nie jest już właścicielem większościowego pakietu akcji w Romie. Amerykanin sprzedał klub swojemu rodakowi - Danowi Friedkinowi.

Media z Półwyspu Apenińskiego spekulowały już od dłuższego czasu, że obaj biznesmeni prowadzą zaawansowane rozmowy na temat najbliższej przyszłości włoskiego zespołu.

Te w pewnym momencie zostały zawieszone przez wybuch pandemii koronawirusa, ale na szczęście dla fanów „Giallorossich” zostały doprowadzone do końca i dzięki temu doszło do przejęcia 86,6% akcji klubu za kwotę wynoszącą około 591 milionów euro przez The Friedkin Group.

Duża część wspomnianej sumy zostanie przeznaczona na spłatę bieżącego zadłużenia oraz dokapitalizowanie zespołu, aby ten mógł wkrótce stać się znów poważnym graczem na poziomie Serie A.

Cała operacja związana z przejęciem Romy przez amerykańskiego miliarder i prezesa Gulf States Toyota Distributors powinna zostać domknięta przed końcem sierpnia.

- Z przyjemnością mogę ogłosić, że osiągnęliśmy porozumienie z The Friedkin Group w sprawie sprzedaży klubu AS Roma. Dziś w nocy podpisaliśmy dokumenty i w najbliższych dniach będziemy pracować wspólnie, aby ukończyć proces formalny i prawny, który doprowadzi do zmiany właściciela zespołu. W ostatnich miesiącach Dan i Ryan wykazali całkowite poświęcenie co do chęci sfinalizowania tego porozumienia i pozytywnego przewodzenia klubowi. Jestem pewien, że będą wielkimi przyszłymi właścicielami Romy - powiedział James Pallotta.  

- Wszyscy w The Friedkin Group jesteśmy szczęśliwi, że zrobiliśmy kluczowe kroki by stać się częścią tego miasta i drużyny. Nie możemy się doczekać jak najszybszego zamknięcia zakupu i dołączenia do rodziny AS Roma - dodał Dan Friedkin.

Przejęcie „Giallorossich” przez Amerykanina otwiera włoskiemu zespołowi drogę do nawiązania współpracy między innymi z Edinsonem Cavanim, którego ewentualne przyjście na Stadio Olimpico było uzależnione od sprzedaży klubu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja Bereszyński opuści Włochy?! Bardzo ciekawa propozycja OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy