AS Roma się nie poddaje. Włosi nadal starają się o Shaqiriego

AS Roma się nie poddaje. Włosi nadal starają się o Shaqiriego fot. Liverpool FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Pomimo tego, że pierwsza oferta Romy za Xherdana Shaqiriego została odrzucona, „Wilki” nie rezygnują ze Szwajcara.

Rzymianie w tej chwili zmagają się z poważnym problemem, jakim jest kontuzja Nicolò Zaniolo, a więc kluczowego zawodnika w układance Paulo Fonseki. W związku z tym poszukują oni godnego kandydata do zastąpienia 20-letniego skrzydłowego i do niedawna wydawało się, że nawet to im się udało. Na Stadio Olimpico miał bowiem przybyć Matteo Politano, jednak w ostatnim czasie negocjacje z Interem Mediolan się załamały i wszystko wskazuje na to, że wymiana, w której udział brał Leonardo Spinazzola, nie dojdzie do skutku.

Z tego powodu „Wilki” wróciły do pierwotnego planu, jakim był angaż Xherdana Shaqiriego. „The Reds” kilka dni temu odrzucili pierwszą ofertę wypożyczenia gracza do końca trwających rozgrywek, tłumacząc się chęcią zatrzymania go w zespole. To jednak nie zniechęciło Włochów, którzy według stacji Sky Sport Italia wznowili teraz negocjacje z Anglikami i liczą, że tym razem przebiegną one pomyślnie. Gianluca Di Marzio podaje, że w grę wchodzić ma wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

80-krotny reprezentant Szwajcarii w przeszłości miał już okazję występować w Serie A, kiedy to spędził pół roku w Interze Mediolan. Obecnie lewonożny zawodnik odgrywa marginalną rolę w drużynie z Anfield, wchodząc zwykle na plac gry w końcowych minutach rywalizacji, dlatego 28-latek może być zainteresowany przeprowadzką na Stadio Olimpico.

Skrzydłowy „The Reds” w tym sezonie wziął udział w dziesięciu spotkaniach i zanotował trafienie w grudniowym starciu z Evetonem. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy