Aston Villa oferuje 16 milionów funtów za napastnika

Aston Villa oferuje 16 milionów funtów za napastnika
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Gdy Callum Wilson odrzucił zakusy Aston Villi, wybierając propozycję dołączenia do Newcastle United, „Lwy” nie zamierzyły długo rozpaczać i przystąpiły do negocjacji z innym graczem. Ich wybór padł na Joshuę Kinga, co ciekawe - podobnie jak do niedawna Wilson - także związanego z Bournemouth.

„The Villans” w poprzednim sezonie długo walczyli o utrzymanie na poziomie Premier League, ale ostatecznie misja zakończyła się powodzeniem. W efekcie klub może w spokoju przygotowywać się do nowej kampanii, myśląc o wzmocnieniach drużyny.

Przed pięcioma dniami sprowadzono Matty’ego Casha, który kosztował 16 milionów funtów. Aston Villa na tym poprzestać jednak nie zamierza i już koncentruje się na pozyskaniu dwóch atakujących.

Jednym z nich ma być Joshua King, który nie miał tyle szczęścia, co podmiot nim zainteresowany i spadł z Bournemouth do Championship. Wiele wskazuje na to, że wkrótce może on zaliczyć błyskawiczny powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Według „The Telegraph” ekipa dowodzona przez Deana Smitha jest skłonna spełnić żądania finansowe „Wisienek” i zaoferować 16 milionów funtów. Tym sposobem piłkarz do niedawna łączony z Manchesterem United dołączyłby do siedemnastej siły angielskiej ekstraklasy.

28-letni Norweg (48 występów w kadrze narodowej), który zwykle zajmuje miejsce za najbardziej wysuniętym graczem na boisku, choć nieobce są mu występy na lewym skrzydle lub na pozycji środkowego napastnika, w koszulce Bournemouth rozegrał 170 spotkań. Swoją obecność w tym czasie zaznaczył 50 trafieniami oraz 17 asystami.

Powyższe źródło zapewnia, że jak już uda się pozyskać Kinga, „Lwy” ruszą po następny cel, którym będzie ktoś z trójki Ollie Watkins-Odsonne Édouard-Rhian Brewster.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy