Atlanta United sprowadziła nową gwiazdę po odejściu Pity'ego Martineza. Argentyńczyk za Argentyńczyka [OFICJALNIE]

Atlanta United sprowadziła nową gwiazdę po odejściu Pity'ego Martineza. Argentyńczyk za Argentyńczyka [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atlanta United

Ledwo Atlanta United pożegnała Pity'ego Martíneza, który przeniósł się do Al Nassr w Arabii Saudyjskiej, a już pozyskała nową gwiazdę - Marcelino Moreno.

25-letni Moreno przeniósł się do Major League Soccer z Club Atlético Lanús, a kosztował nieco ponad sześć milionów euro. Argentyńczyk podpisał umowę do końca 2024 roku.

Moreno jest filigranowym kreatywnym środkowym pomocnikiem, który w ostatnim sezonie rodzimej ligi zanotował trzy bramki i sześć asyst w 20 spotkaniach. To zdecydowanie najlepsza kampania rozgrywkowa w jego karierze.

Atlanta tym samym podtrzymuje swoją tradycję, a w zasadzie też całej MLS, dotyczącą sprowadzania piłkarzy z Argentyny. Obecnie przedstawicieli tego państwa w kadrze United jest pięciu: poza Moreno też Ezequiel Barco, Eric Remedi, Franco Escobar oraz Fernando Meza.

Dla Atlanty Moreno jest czwartym najdroższym nabytkiem w historii. Rekordzistą pozostaje wspomniany Pity Martínez, który zimą 2019 roku kosztował około 15 milionów euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy