Atlanta United sprowadziła nową gwiazdę po odejściu Pity'ego Martineza. Argentyńczyk za Argentyńczyka [OFICJALNIE]

Atlanta United sprowadziła nową gwiazdę po odejściu Pity'ego Martineza. Argentyńczyk za Argentyńczyka [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atlanta United

Ledwo Atlanta United pożegnała Pity'ego Martíneza, który przeniósł się do Al Nassr w Arabii Saudyjskiej, a już pozyskała nową gwiazdę - Marcelino Moreno.

25-letni Moreno przeniósł się do Major League Soccer z Club Atlético Lanús, a kosztował nieco ponad sześć milionów euro. Argentyńczyk podpisał umowę do końca 2024 roku.

Moreno jest filigranowym kreatywnym środkowym pomocnikiem, który w ostatnim sezonie rodzimej ligi zanotował trzy bramki i sześć asyst w 20 spotkaniach. To zdecydowanie najlepsza kampania rozgrywkowa w jego karierze.

Atlanta tym samym podtrzymuje swoją tradycję, a w zasadzie też całej MLS, dotyczącą sprowadzania piłkarzy z Argentyny. Obecnie przedstawicieli tego państwa w kadrze United jest pięciu: poza Moreno też Ezequiel Barco, Eric Remedi, Franco Escobar oraz Fernando Meza.

Dla Atlanty Moreno jest czwartym najdroższym nabytkiem w historii. Rekordzistą pozostaje wspomniany Pity Martínez, który zimą 2019 roku kosztował około 15 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy