Atlético znajdzie następcę Juanfrana w Rosji?!

Atlético znajdzie następcę Juanfrana w Rosji?! fot.
Karol Brandt
Źródło: Cope | AS

Mário Fernandes to kolejny boczny defensor, który jest łączony z Atlético Madryt.

Dzisiaj odbyło się oficjalne pożegnanie Juanfrana, który przywdziewał trykot „Los Rojiblancos” od stycznia 2011 roku. Ponadto przyszłość Santiago Ariasa jest niepewna. To wymusza na władzach stołecznego klubu angaż nowego prawego obrońcy. 

Do tej pory z transferem na Wanda Metropolitano łączeni byli głównie lewi defensorzy, teraz na horyzoncie pojawiła się kandydatura Mário Fernandesa. Naturalizowany Rosjanin, który urodził się w Brazylii, od siedmiu lat gra w CSKA Moskwa. Wyróżnia się przede wszystkim warunkami fizycznymi (187 centymetrów wzrostu), które jednak absolutnie nie przeszkadzają mu w szybkim podłączaniu się do ataków swojej drużyny. Dodatkowo należy zauważyć, że 28-latek ma już na swoim koncie 16 występów w reprezentacji „Sbornej”, którą reprezentował na zeszłorocznym mundialu. 

Według rozgłośni Cadena Cope oraz dziennika „AS” zawodnik wie o zainteresowaniu wicemistrzów Hiszpanii i z chęcią przybyłby na Półwysep Iberyjski. Ma jednak również propozycję z Zenitu, co z pewnością nie ułatwi negocjacji z „Końmi”.

Jego liczby z obecnego sezonu prezentują się następująco: 34 mecze, gol i dziewięć asyst. Umowa 28-latka wygasa 30 czerwca 2022 roku. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy