Aubameyang i Lacazette dostaną podwyżki. Bonus za Ligę Mistrzów

Aubameyang i Lacazette dostaną podwyżki. Bonus za Ligę Mistrzów fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Arsenal rozpoczął starania o zatrzymanie Pierre-Emericka Aubameyanga i Alexandre Lacazette'a.

Dwójka napastników rozwiązała problemy „Kanonierów” ze znalezieniem topowego snajpera, a po dość udanym oknie transferowym rozpromieniły się nadzieje co do przyszłości drużyny. Londyńczycy liczą, że uda im się powrócić do Ligi Mistrzów, choć nie stawiają sobie przesadnych celów, ale zanim to się stanie, chcą zatroszczyć się o umowy swoich najważniejszych graczy. Po zamknięciu okna transferowego priorytetem jest właśnie przekonanie dwóch snajperów do pozostania.

Gabończyk ma do końca umowy jeszcze dwa lata, natomiast Francuz trzy sezony, teoretycznie więc nie ma większego pośpiechu. Działacze Arsenalu pamiętają jednak doskonale zamieszanie wokół Alexisa Sáncheza i Mesuta Özila, dlatego nie zamierzają dopuścić do podobnej sytuacji. „Daily Mail” twierdzi, że kluczowe w negocjacjach ma być zaoferowanie odpowiedniej pensji.

Jak na razie zawodnicy nie muszą narzekać na swoje zarobki (Lacazette - 140 tysięcy funtów tygodniowo, Aubameyang - 200 tysięcy), ale w razie złożenia podpisów pod kontraktem czekają ich znaczące podwyżki. Na ten moment klub z pewnością nie pozwoli sobie na zaoferowanie podobnych warunków jak Özilowi, ale wiele może zmienić awans do Ligi Mistrzów.

Środki wpływające do klubowej kasy za grę w tych elitarnych rozgrywkach mogą zostać przeznaczone częściowo właśnie na pensje. „The Gunners” chcą zaproponować graczom, by w ich umowach znalazła się klauzula, która automatycznie podwyższałaby ich pensje o bonus za udział w Champions League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy