Aubameyang i Lacazette dostaną podwyżki. Bonus za Ligę Mistrzów

Aubameyang i Lacazette dostaną podwyżki. Bonus za Ligę Mistrzów fot. Instagram [Pierre-Emerick Aubameyang]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Arsenal rozpoczął starania o zatrzymanie Pierre-Emericka Aubameyanga i Alexandre Lacazette'a.

Dwójka napastników rozwiązała problemy „Kanonierów” ze znalezieniem topowego snajpera, a po dość udanym oknie transferowym rozpromieniły się nadzieje co do przyszłości drużyny. Londyńczycy liczą, że uda im się powrócić do Ligi Mistrzów, choć nie stawiają sobie przesadnych celów, ale zanim to się stanie, chcą zatroszczyć się o umowy swoich najważniejszych graczy. Po zamknięciu okna transferowego priorytetem jest właśnie przekonanie dwóch snajperów do pozostania.

Gabończyk ma do końca umowy jeszcze dwa lata, natomiast Francuz trzy sezony, teoretycznie więc nie ma większego pośpiechu. Działacze Arsenalu pamiętają jednak doskonale zamieszanie wokół Alexisa Sáncheza i Mesuta Özila, dlatego nie zamierzają dopuścić do podobnej sytuacji. „Daily Mail” twierdzi, że kluczowe w negocjacjach ma być zaoferowanie odpowiedniej pensji.

Jak na razie zawodnicy nie muszą narzekać na swoje zarobki (Lacazette - 140 tysięcy funtów tygodniowo, Aubameyang - 200 tysięcy), ale w razie złożenia podpisów pod kontraktem czekają ich znaczące podwyżki. Na ten moment klub z pewnością nie pozwoli sobie na zaoferowanie podobnych warunków jak Özilowi, ale wiele może zmienić awans do Ligi Mistrzów.

Środki wpływające do klubowej kasy za grę w tych elitarnych rozgrywkach mogą zostać przeznaczone częściowo właśnie na pensje. „The Gunners” chcą zaproponować graczom, by w ich umowach znalazła się klauzula, która automatycznie podwyższałaby ich pensje o bonus za udział w Champions League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy