Barcelona: Trzech nietykalnych zawodników w kadrze „Dumy Katalonii”

Barcelona: Trzech nietykalnych zawodników w kadrze „Dumy Katalonii”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Zdaniem ESPN w kadrze Barcelony jest tylko trzech nietykalnych zawodników, którzy bez względu na wszystko pozostaną na Camp Nou. Są nimi Leo Messi, Marc-André ter Stegen i Frenkie de Jong.

Władze Barcelony mają świadomość, że pandemia koronawirusa wpłynie na ich działania (tyczy się to w zasadzie każdego klubu) na rynku transferowym. „Duma Katalonii” ma swoje cele, ale będzie dążyła do wymian, które pomogą jej obniżyć opłaty.

Według ESPN działacze mistrza Hiszpanii są otwarci na rozstanie z wieloma piłkarzami. Za nietykalnych uważa się tylko Messiego, Ter Stegena oraz De Jonga. Każdy inny może odejść z Katalonii, w tym zostać włączony w transakcję mającą na celu przybycie do klubu innego zawodnika. Nie jest to jednoznaczne z wielką rewolucją. Po prostu w przypadku innych graczy władze niczego nie wykluczają.

De Jong dopiero co trafił do Barcelony i jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2024 roku. Kontrakty Messiego i Ter Stegena wygasają odpowiednio w 2021 i 2022 roku. Mimo ukazywania się różnych informacji na ten temat, ESPN sugeruje, że na pewno zostaną przedłużone.

Jeśli chodzi o wspomniane wymiany, Barcelonie szczególnie zależy na obniżeniu w ten sposób opłaty za transfer Lautaro Martíneza z Interu. Katalończycy po prostu nie chcą płacić za napastnika 111 milionów euro. Kilka źródeł podawało, że mediolańczycy oczekują w zamian Antoine’a Griezmanna. Biorąc pod uwagę doniesienia ESPN, Barcelona może być skłonna się na to zgodzić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy