Bartłomiej Drągowski o krok od odejścia z Fiorentiny. Poznaliśmy szczegóły transferu

Bartłomiej Drągowski o krok od odejścia z Fiorentiny. Poznaliśmy szczegóły transferu fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Bartłomiej Drągowski powinien w nadchodzących dniach sfinalizować swoje przenosiny z Fiorentiny do Spezii Calcio - przekonuje Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Polski liczył na zaliczenie tego lata transferu do jednego z klubów rywalizujących w Premier League. Niestety, przepisy wprowadzone w Wielkiej Brytanii po opuszczeniu przez nią Unii Europejskiej sprawiły, że bramkarz nie posiadał na swoim koncie wystarczającej liczby punktów do uzyskania pozwolenia na pracę w Anglii.

Z tego powodu wychowanek Jagiellonii Białystok spojrzał przychylniejszym okiem na przeprowadzkę do LaLigi, gdzie bardzo poważne zainteresowanie jego usługami przejawiał Espanyol. Drużyna z Barcelony nie znalazła jednak nici porozumienia z Fiorentiną i Bartłomiej Drągowski musiał ponownie rozejrzeć się za innym klubem.

W tym przypadku postawił już na pozostanie w Serie A, gdzie znalazł się wysoko na liście kandydatów do zasilenia szeregów Spezii Calcio.

Ostatnio przeprowadzka blisko 25-letniego zawodnika wewnątrz włoskich rozgrywek zawisła na włosku, ponieważ „Orzełki” podjęły próbę sprowadzenia Alexa Mereta z Napoli.

Być może zakończyłaby się ona powodzeniem, ale cały proces wymagałby czasu na znalezienie konsensusu.

Z tego powodu Spezia Calcio wycofała się z tego pomysłu i przeszła do finalizacji transferu reprezentanta Polski.

Gianluca Di Marzio przekonuje zespół z Serie A wystosował Fiorentinie ostateczną propozycję za Drągowskiego w wysokości dwóch milionów euro i dodatkowego miliona euro w formie bonusu oraz przekazania aż połowy sumy z ewentualnej kolejnej sprzedaży.

„Viola” powinna w nadchodzących dniach przystać na tę ofertę, co jednoczenie odblokuje sprzedaż Ivana Provedela do Lazio za 2,5 miliona euro. Dzięki temu wychowanek Jagiellonii zostanie niekwestionowanym numerem jeden w nowej drużynie, w której przyjdzie mu dzielić szatnię z Jakubem Kiwiorem oraz Arkadiuszem Recą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy