2024-09-14 21:22:12; Aktualizacja: 41 minut temu
Bartłomiej Wdowik ma następcę w Ekstraklasie. Gol z rzutu wolnego w drugim występie z rzędu [WIDEO] Fot. Canal+ Sport 3
Mateusz Michałek Źródło: Canal+ Sport

Jagiellonia Białystok przyjechała do Poznania na mecz w ramach ósmej kolejki z Lechem. Ten prowadzi z nią obecnie 2:0 po pięknych golach Afonso Sousy oraz Dino Hoticia.

Lech Poznań przyjął zespół Jagiellonii Białystok jako lider Ekstraklasy. Podopieczni Nielsa Frederiksena objęli prowadzenie w 25. minucie rozgrywanej na ich stadionie potyczki. Znakomitym strzałem z dystansu popisał się wtedy Afonso Sousa, którego kompletnie niepilnowanego zauważył Joel Pereira.

W 38. minucie z boiska wyleciał Adrián Diéguez, który zobaczył czerwoną kartkę, a niedługo później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dino Hotić.

Skrzydłowy „Kolejorza” prezentuje się w tym sezonie wybornie. Właśnie zdobył swoją czwartą bramkę w lidze. Co warte podkreśla - w drugim kolejnym meczu trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Dwa tygodnie wcześniej zrobił to przeciwko Stali Mielec.

Tym razem odległość do bramki strzeżonej przez Maksymiliana Stryjka była nieco mniejsza. Uderzenie w wykonaniu 29-latka było tak precyzyjne, że golkiper „Jagi” nawet nie zareagował.

Do niedawna za specjalistę od goli z wolnych w Ekstraklasie uchodził Bartłomiej Wdowik, który reprezentował barwy właśnie Jagiellonii. Latem odszedł jednak do Bragi, po czym został wypożyczony do Hannoveru 96. Zawodnik Lecha może więc przejąć palmę pierwszeństwa pod tym względem, choć oczywiście potrzeba do tego jeszcze kilku podobnych strzałów.