Bartosz Slisz z zaskakującym zagranicznym transferem?! Ruszyły negocjacje

Bartosz Slisz z zaskakującym zagranicznym transferem?! Ruszyły negocjacje fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Bartosz Slisz może w najbliższych dniach opuścić szeregi Legii Warszawa na rzecz Girondins de Bordeaux - donoszą Santi Aouna i Hanif Ben Berkane z „Foot Mercato”.

Środkowy pomocnik został w lutym 2020 roku bohaterem największego transferu w historii Ekstraklasy za sprawą zaliczenia przeprowadzki z Zagłębia Lubin do „Wojskowych” za 1,84 miliona euro.

Przedstawiciele stołecznego zespołu wierzyli wówczas w dokonanie dużej inwestycji w przyszłość nie tylko pod względem wyników sportowych, ale kolejnego gotówkowego transferu z udziałem Bartosza Slisza.

23-letni zawodnik nie osiągnął jednak do tej pory oczekiwanego poziomu. Mimo to może w dalszym ciągu liczyć na regularną grę w szeregach Legii Warszawa i cieszyć się zainteresowaniem ze strony kilku zagranicznych klubów.

Spośród nich bardzo konkretne zainteresowanie byłym młodzieżowym reprezentantem Polski wyraziło Girondins de Bordeaux.

Santi Aouna i Hanif Ben Berkane donoszą, że spadkowicz Ligue 1 wytypował Slisza na wartościowego następcę Jeana Onany, który znajduje się już jedną nogą w Spezii Calcio.

Z tego też powodu „Żyrondyści” nawiązali stosowny kontakt z „Wojskowymi” w kwestii wypracowania ewentualnego porozumienia odnoszącego się do transferu pomocnika.

Jeżeli ekipa z Łazienkowskiej wyrazi otwartość do rozstania z 23-latkiem, to stronie francuskiej będzie zależało na wypożyczeniu Polaka z zawartą opcją wykupu. Inny rodzaj transakcji nie wchodzi w grę, ponieważ Girondins de Bordeaux znajduje się pod ścisłym nadzorem finansowym i nie może sobie pozwolić na dokonanie gotówkowych operacji w kończącym się oknie.

W najbliższych godzinach poznamy zapewne stanowisko Legii Warszawa na temat przyszłości Slisza, który w obecnych rozgrywkach wystąpił w sześciu meczach.

Tego lata szeregi „Żyrondystów” zasilił już inny Polak - Rafał Strączek, a w przeszłości w tym zespole występowali między innymi Grzegorz Krychowiak, Ludovic Obraniak czy Igor Lewczuk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan to co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy