Bas Dost przejdzie do Eintrachtu Frankfurt. Kluby potwierdzają negocjacje

Bas Dost przejdzie do Eintrachtu Frankfurt. Kluby potwierdzają negocjacje fot. Sporting
Mateusz Michałek
Źródło: Eintracht Frankfurt

Bas Dost jest blisko dołączenia do Eintrachtu Frankfurt.

Niemiecki klub poinformował w komunikacie, że prowadzi negocjacje ze Sportingiem w sprawie pozyskania 30-letniego napastnika. Władze Eintrachtu dały do zrozumienia, że transfer Dosta nie zostanie sfinalizowany w weekend, ale wkrótce można się go spodziewać. Holender nie zagra już w niedzielnym spotkaniu lizbończyków z Bragą.

Dost trafił do Sportingu w 2016 roku z Wolfsburga. Jego bilans w koszulce portugalskiej drużyny robi wrażenie. W 127 spotkaniach doświadczony atakujący zdobył 93 bramki i zanotował 15 asyst. Z „Lwami” sięgnął po Puchar i dwa Puchary Ligi Portugalskiej.

Holender mógł odejść ze Sportingu już rok temu. Napastnik był jednym z piłkarzy, którzy dążyli do zmiany klubowych barw w wyniku ataku kibiców. Koniec końców Dost został jednak w Lizbonie.

Przypomnijmy, że tego lata szeregi Eintrachtu opuścili Luka Jović oraz Sébastien Haller. Jeśli chodzi o środkowych napastników, do klubu trafił na razie 20-letni Dejan Joveljić. Z Serbem wiązane są duże nadzieje, ale jednak jest on na zupełnie innym etapie kariery. Dost ma być gwarantem sporej liczby goli zaraz po transferze.

Będąc zawodnikiem Wolfsburga, zdobył on 36 bramek w 85 meczach Bundesligi.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy