Bayer Leverkusen naciska na transfer. Xabi Alonso bezpośrednio zaangażowany

2024-06-17 19:42:46; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Bayer Leverkusen naciska na transfer. Xabi Alonso bezpośrednio zaangażowany Fot. Cristiano Mazzi/SPP/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Na radarze Bayeru Leverkusen cały czas znajduje się Waldemar Anton. Z piłkarzem Stuttgartu rozmawiał już Xabi Alonso - podaje Florian Plettenberg.

O zainteresowaniu Waldemarem Antonem ze strony Bayeru Leverkusen można było przeczytać na łamach „Sport Bilda”. Teraz temat zaktualizował Florian Plettenberg. Jego zdaniem doszło do przynajmniej dwóch rozmów telefonicznych między trenerem mistrza Niemiec Xabim Alonso a środkowym obrońcą Stuttgartu.

Przedstawiciele Bayeru mają naciskać na transfer 27-latka, oferując mu umowę ważną do 30 czerwca 2028 roku. Defensorem wicemistrza kraju interesuje się również Borussia Dortmund. Na razie nie ma żadnego słownego porozumienia ani decyzji piłkarza.

Stoper jest dostępny prawdopodobnie za 20-25 milionów euro. Na tyle ma opiewać klauzula odejścia widniejąca w jego kontrakcie.

Anton trafił do Stuttgartu w 2020 roku z Hannoveru 96 za cztery miliony euro. W trykocie obecnej ekipy rozegrał do tej pory 141 meczów. W ostatnim sezonie jako kapitan zespołu opuścił tylko jedną kolejkę Bundesligi. W 33 spotkaniach zanotował trzy asysty.

Defensor zadebiutował w reprezentacji Niemiec w marcowej potyczce towarzyskiej z Francją. Obecnie bierze udział w EURO 2024. W starciu ze Szkocją siedział na ławce rezerwowych.

W ramach letniego okna Bayer pozyskał do tej pory Jeanuëla Belociana oraz Aleixa Garcíę.