Bayer Leverkusen nie składa broni. Powalczy o zatrzymanie wszechstronnego defensora

Bayer Leverkusen nie składa broni. Powalczy o zatrzymanie wszechstronnego defensora
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Bayer Leverkusen zamierza podjąć próbę nawiązania stałej współpracy z Josipem Stanišiciem. Minionego lata dołączył do zespołu w ramach rocznego wypożyczenia z Bayernu Monachium - poinformował Florian Pletenberg ze Sky.

Zespół prowadzony przez Xabiego Alonso prezentuje się w trwających rozgrywkach rewelacyjnie i dzięki pozostawaniu niepokonanym w meczach o stawkę zapewnił sobie zdobycie historycznego mistrzostwa Niemiec.

Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył między innymi wypożyczony Josip Stanišić z Bayernu Monachium, który swoją jedyną bramkę w tym sezonie zdobył właśnie w bezpośrednim starciu z macierzystym klubem.

Wówczas pojawiły się w przestrzeni medialnej głosy o chęci Bayeru Leverkusen do nawiązania dłuższej współpracy z chorwackim obrońcą.

Jego agent zapewnił jednak, że bez względu na wszystko 24-letni zawodnik wróci na Allianz Arenę wraz z końcem rozgrywek, ponieważ w jego umowie nie zawarto żadnej opcji czy przymusu wykupu.

Sami „Bawarczycy” także nie przejawiali chęci do nawiązania rozmów z rywalem w sprawie sprzedaży Stanišicia, ale wkrótce może to ulec zmianie, ponieważ świeżo upieczony mistrz kraju pragnie go zatrzymać, o czym poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Bayer Leverkusen nie nawiązał w tej sprawie jeszcze kontaktu z Bayernem Monachium, gdzie wciąż nie jest znane nazwisko nowego trenera, który zastąpi Thomasa Tuchela. Obecnie najmocniej spekuluje się o tym, że na ławkę utytułowanego klubu wróciłby Julian Nagelsmann. A ten chętnie korzystał z usług Chorwata.

Zespół Xabiego Alonso nie traci mimo to nadziei na nawiązanie stałej współpracy z Chorwatem, którego dorobek z bieżących zmagań zamyka się na trafieniu i trzech asystach w 29 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy