Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje

Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport1 | Sport Mediaset | Sky

Bayern Monachium został postawiony w trudnej sytuacji przez trenera Hansiego Flicka i w najbliższym czasie będzie musiał najprawdopodobniej rozejrzeć się za jego wartościowym następcą.

56-letni szkoleniowiec wyraził swoją chęć do przedwczesnego rozwiązania obowiązującej umowy z „Bawarczykami” po odniesieniu ligowego zwycięstwa nad VfL Wolfsburg (3:2).

Stanowisko wygłoszone przez opiekuna ekipy z Allianz Areny nie jest jeszcze wiążące i dlatego w gabinetach klubowych tli się nadzieja na przekonanie Hansiego Flicka do zmiany zdania.

Na dzisiaj trudno przypuszczać, aby trener Bayernu zechciał kontynuować swoją przygodę w zespole przy zachowaniu obecnej sytuacji oraz warunków, dlatego wysłannicy aktualnego mistrza Niemiec powinni zacząć rozglądać się za nowym szkoleniowcem.

W mediach spekulowano już wcześniej, że w przypadku odejścia 56-latka za faworyta do jego zastąpienia będzie uważany Julian Nagelsmann.

Jego ewentualne zatrudnienie będzie jednak bardzo kosztowne dla „Bawarczyków”, ponieważ RB Lipsk rzekomo rozważy przedwczesne zakończenie współpracy ze swoim trenerem, ale tylko w przypadku otrzymania za niego oferty opiewającej na 15-20 milionów euro.

Jeżeli drużyna z Allianz Areny nie zdecyduje się na wyłożenie takiej sumy, będzie musiała rozejrzeć się najprawdopodobniej za szkoleniowcami z kartą w ręku.

Spośród nich za najbardziej łakomy kąsek jest z kolei uważany Massimiliano Allegri. Włoch wyraził jakiś czas temu gotowość do podjęcia nowego wyzwania i czeka na otrzymanie kuszącej propozycji ze strony klubu, z którym mógłby walczyć o najważniejsze krajowe oraz międzynarodowe trofea.

W dalszej kolejności możemy w mediach spotkać się już z takimi ciekawymi kandydaturami jak Ralf Rangnick czy Joachim Löw. Obaj panowie nie wydają się na teraz najlepszą opcją dla Bayernu.

Pierwszy z nich dawał wielokrotnie do zrozumienia, że w przypadku powrotu na ławkę trenerską chciałby mieć olbrzymi wpływ na kreowanie polityki transferowej danego zespołu. W Monachium na pewno nie dostałby takiej swobody, jeżeli w drużynie pracowałby dalej dyrektor sportowy Hasan Salihamidžić.

Z kolei obecny jeszcze selekcjoner reprezentacji Niemiec nie notował ostatnio najlepszych wyników z kadrą i najprawdopodobniej będzie chciał zrobić sobie przerwę po EURO 2020, nim zdecyduje się podjąć nowe wyzwanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy