Bayern Monachium: Niklas Süle prosił agenta o znalezienie klubu w Anglii. Miał nawet swój typ

Bayern Monachium: Niklas Süle prosił agenta o znalezienie klubu w Anglii. Miał nawet swój typ fot. MDI / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Der Spiegel

Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” dotarł do korespondencji obrońcy Bayernu Monachium Niklasa Süle z jednym z jego agentów. W wiadomości wynika, że w pewnym momencie piłkarz był w Monachium bardzo niezadowolony i chciał odejść do Anglii.

Zapis korespondencji między menedżerem Murat Lokurlu a środkowym obrońcą Bayernu i reprezentacji Niemiec stał się dowodem w procesie sądowym, w którym walczą ze sobą dwaj agenci związki z piłkarzem. Spór toczy się o to, komu należą się prowizje menedżerskie. Przekonany o swojej racji Mokurlo ujawnił treść prowadzonych na WhatsAppie rozmów z Niklasem Süle, co ma świadczyć o tym, że w praktyce to on zajmuje się interesami zawodnika.

Pierwsze wiadomości pochodzą z listopada 2018 roku. Już wtedy głośno mówiło się o planach sprowadzenia mistrzów świata Lucasa Hernandeza i Benjamina Pavard, co mogłoby Niemcowi utrudnić regularne występy. Napisał on wtedy swojemu agentowi: „Sprawdź, czy są jakieś oferty z Anglii. Jeśli któryś z wielkich klubów by mnie chciał, daj znać. Arsenal, Liverpool, Chelsea, ale najlepiej Manchester United”.

Lokurlu dopytał tylko, czy jego klient mówi poważnie. W odpowiedzi Sule napisał: „Tak, jestem śmiertelnie poważny. Okej Super Murat, będzie świetnie, jeżeli to załatwisz”.

Agent działał bardzo szybko. Już następnego dnia poinformował zawodnika, że prowadzi rozmowy z Chelsea i Manchesterem United. Spotkanie z tymi drugim klubem zostało umówione na 29 listopada. Sule podziękował i zapewnił, że wszystko będzie dobrze.

Przez rok w sprawie przeprowadzki na Wyspy Brytyjskie nie działo się jednak nic, a przynajmniej nic, o czym wiedziałby Lokurlu. Piłkarz wrócił jednak do tematu w październiku 2019. Pavard i Hernandez byli już w klubie, ale Süle nadal grał. Nie każdy był jednak z jego występów zadowolony.

Piłkarz musiał bronić się przed oskarżeniami o to, że jest gruby. Te wracały zresztą i później. Zdarzało się, że przez problemy z wagą obrońca wylatywał nawet z kadry meczowej. Akurat po wygranym aż 7:2 meczu z Tottenhamem w Lidze Mistrzów mógł być ejdnak zadowolony.

Właśnie wtedy napisał jednak do Lokurlu: „Znasz kogoś ze Spurs? Chciałbym tam trafić, co za świetna drużyna. Londyn to super miasto. Stadion i kibice robią wrażenie”. Ciekawe jest też to, jak przez rok piłkarz zmienił swoją optykę na Arsenal, który wcześniej nazywał wielkim klubem i w zestawieniu z Liverpoolem czy Chelsea wymieniał wręcz na pierwszym miejscu.

W 2019 pisał już do agenta: „Mógłbym od razu pójść do Manchesteru United, Chelsea, Tottenhamu. Może nawet Arsenalu...”.

Jeszcze przed tym, jak EURO 2020 przesunięto na 2021 rok, Süle pisał: „Masz kontakty, powiedz mi, jak to działa. Nie potrzebujemy Karlheinza [Förstera, drugiego agenta]. Naprawdę chcę odejść do Anglii po mistrzostwach. Nie chcę już więcej tu być. Bardzo chcę iść do Anglii. „Lokurlu odpisał krótko: "W takim razie, załatwimy to”.

Niczego jednak załatwić się nie udało. W meczu z Augsburgiem środkowy obrońca zerwał więzadło krzyżowe i wypadł z gry na wiele miesięcy. Agenci zawodnika wykorzystywali jednak rzekomo poważne zainteresowanie ze strony Manchesteru United przy negocjowaniu nowego kontraktu zawodnika z Bayernem. Ten wygasa w czerwcu 2022. Kierunek angielski zapewne nie przestał być marzeniem Niklasa Süle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?! Robert Lewandowski mógł latem odejść z Bayernu Monachium za 140 milionów euro?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy