Bayern Monachium: Plaga kontuzji. Nagelsmann może szukać ratunku na rynku transferowym

Bayern Monachium: Plaga kontuzji. Nagelsmann może szukać ratunku na rynku transferowym fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Kicker | Sport1

Marc Roca doznał zerwania więzadeł w kostce w sobotę, a teraz wiadomo już, jak długo Hiszpan będzie wyłączony z gry - o czym informuje „Kicker“.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy, Roca będzie pauzował przez około osiem tygodni. Co więcej - Christopher Scott i Taylor Booth opuścili sobotni mecz towarzyski przeciwko FC Köln z nieujawnionymi nigdzie dolegliwościami. Sport1 informuje, że Booth i Scott mają „problemy mięśniowe“.

Źródło to podkreśla również, że szkoleniowiec Julian Nagelsmann widzi w Scottcie potencjalnego kandydata do gry na prawej obronie Bayernu. W zeszłym sezonie Bawarczycy rozważali możliwość wdrożenia innego szybkiego i utalentowanego młodego zawodnika do regularnej gry na tej pozycji - mowa o Leonie Dajaku, który ostatecznie nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego mistrzów Niemiec.

Nagelsmann chciałby mieć na tej pozycji zawodnika pokroju Alphonso Daviesa: szybkiego, mocnego w defensywie i z dużym ciągiem do przodu. Ze względu na i tak już okrojoną kadrę, utrata piłkarzy wskutek kontuzji boli jeszcze bardziej.

Dlatego też niemieckie media przekonują, że Nagelsmann może wkrótce poszukać możliwości wzmocnienia składu poprzez ściągnięcie piłkarza z innego zespołu.

- Przed nami ciężkie zadanie. Nadal musimy się zintegrować jako grupa po powrocie zawodników ze zgrupowań reprezentacji. Mamy trzy kontuzje w zespole [Roca, Hernández, Davies - przyp. red.], to nie jest idealna sytuacja. Przed nami teraz jeszcze jeden tydzień treningów, a potem trzy mecze sparingowe - oznajmił 33-letni trener Bayernu.

Do powrotu piłkarzy przebywających na urlopach po rozgrywkach reprezentacyjnych pozostał ponad tydzień, więc Nagelsmann trzyma kciuki za to, aby reszta składu uniknęła niepotrzebnych urazów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy