Bayern sięgnął po Alphonso Daviesa, bo tak podpowiedział mu komputer?!

2020-08-19 15:32:45; Aktualizacja: 3 lata temu
Bayern sięgnął po Alphonso Daviesa, bo tak podpowiedział mu komputer?! Fot. Bayern Monachium
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Bild

„Bild” przedstawił dosyć zaskakujące wieści dotyczącego przybycia Alphonso Daviesa do Bayernu Monachium.

19-letni dziś Kanadyjczyk, który wyrósł na jednego z najlepszych lewych defensorów w Bundeslidze, na Allianz Arenę trafił w styczniu 2019 roku, choć o jego zakontraktowaniu poinformowano już sześć miesięcy wcześniej.

Całą operację oszacowano na 10 milionów euro, lecz po spełnieniu serii celów zapisanych w porozumieniu obu klubów, może ona wzrosnąć nawet do 19 milionów euro. W związku z tym wtedy była to rekordowa sprzedaż w dziejach Major League Soccer.

Dziś, ponad 18 miesięcy później, wielu ekspertów zachodzi w głowę, jak „Gwieździe Południa” udało się sprowadzić do klubu tak utalentowanego zawodnika na powyższych warunkach finansowych. Okazuje się, ze w tym wielce pomocna była technologia.

Według „Bilda” sternicy rekordowego mistrza Niemiec o Daviesu po raz pierwszy usłyszeli, kiedy w wieku zaledwie 15 lat zadebiutował w profesjonalnej piłce. To wówczas w programie komputerowym wyświetliła się wzmianka o tym fakcie.

Od tego momentu Bayern Monachium uważnie śledził postępy Kanadyjczyka, wysyłając nierzadko swoich zwiadowców na mecze Vancouver Whitecaps. W rodzimej ekipie występował on na pozycji skrzydłowego, lecz już jeden z pierwszych raportów pozwalał przypuszczać, że zawodnik ma wielkie predyspozycje do gry na lewej stronie obrony.

Biorąc pod uwagę te informacje, Hasan Salihamidžić zadecydował o transferze wtedy mało komu znanego gracza. Obecnie ma on na swoim koncie rekord osiągniętej prędkości biegu w Bundeslidze (36,51 km/h), dwa mistrzostwa i puchary kraju, a już niedługo do tego dorobku może sobie dopisać triumf w Lidze Mistrzów.

Davies w aktualnym sezonie rozegrał 41 spotkań, zaznaczając swoją obecność trzema trafieniami i dziewięcioma asystami.