Bayern sięgnął po Alphonso Daviesa, bo tak podpowiedział mu komputer?!

Bayern sięgnął po Alphonso Daviesa, bo tak podpowiedział mu komputer?! fot. Bayern Monachium
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

„Bild” przedstawił dosyć zaskakujące wieści dotyczącego przybycia Alphonso Daviesa do Bayernu Monachium.

19-letni dziś Kanadyjczyk, który wyrósł na jednego z najlepszych lewych defensorów w Bundeslidze, na Allianz Arenę trafił w styczniu 2019 roku, choć o jego zakontraktowaniu poinformowano już sześć miesięcy wcześniej.

Całą operację oszacowano na 10 milionów euro, lecz po spełnieniu serii celów zapisanych w porozumieniu obu klubów, może ona wzrosnąć nawet do 19 milionów euro. W związku z tym wtedy była to rekordowa sprzedaż w dziejach Major League Soccer.

Dziś, ponad 18 miesięcy później, wielu ekspertów zachodzi w głowę, jak „Gwieździe Południa” udało się sprowadzić do klubu tak utalentowanego zawodnika na powyższych warunkach finansowych. Okazuje się, ze w tym wielce pomocna była technologia.

Według „Bilda” sternicy rekordowego mistrza Niemiec o Daviesu po raz pierwszy usłyszeli, kiedy w wieku zaledwie 15 lat zadebiutował w profesjonalnej piłce. To wówczas w programie komputerowym wyświetliła się wzmianka o tym fakcie.

Od tego momentu Bayern Monachium uważnie śledził postępy Kanadyjczyka, wysyłając nierzadko swoich zwiadowców na mecze Vancouver Whitecaps. W rodzimej ekipie występował on na pozycji skrzydłowego, lecz już jeden z pierwszych raportów pozwalał przypuszczać, że zawodnik ma wielkie predyspozycje do gry na lewej stronie obrony.

Biorąc pod uwagę te informacje, Hasan Salihamidžić zadecydował o transferze wtedy mało komu znanego gracza. Obecnie ma on na swoim koncie rekord osiągniętej prędkości biegu w Bundeslidze (36,51 km/h), dwa mistrzostwa i puchary kraju, a już niedługo do tego dorobku może sobie dopisać triumf w Lidze Mistrzów.

Davies w aktualnym sezonie rozegrał 41 spotkań, zaznaczając swoją obecność trzema trafieniami i dziewięcioma asystami.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy