Benfica oraz jej kibice ze wspaniałym gestem wobec Romana Jaremczuka [WIDEO]

Benfica oraz jej kibice ze wspaniałym gestem wobec Romana Jaremczuka [WIDEO] fot. TV
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Kiedy po nieco ponad godzinie gry w meczu SL Benfica - Vitória SC przygotowany do wejścia został Roman Jaremczuk, spotkała go niemała niespodzianka. Ukrainiec na znak solidarności otrzymał opaskę kapitańską, a kibice powitali go oklaskami. Niedługo potem na twarzy piłkarza zagościły łzy.

Od czwartku trwają działania zbrojne Rosji na terenie Ukrainy, co z niepokojem obserwuje reszta świata. Ludzie próbują się jednoczyć, gdyż wierzą, że to pomoże odpędzić wrogie siły z zaatakowanego kraju. W tym czasie nie brakuje gestów solidarności.

Polska, Szwecja, Czechy i Anglia zapowiedziały, że nie zagrają z reprezentacją Rosji.

W trakcie finału Ligi Angielskiej kibice okazywali wsparcie Ukrainie. Na podobny gest zdecydowali się fani będący na Estádio da Luz podczas meczu Benfica - Vitória SC (3:0).

Kiedy na boisku w 62. minucie zameldował się Roman Jaremczuk, powitały go gromkie oklaski.

Uprzednio do wchodzącego na plac gry piłkarza podbiegł noszący tego wieczoru opaskę kapitańską Jan Vertonghen i założył ją na ramię atakującego. Wszystko nadzorował Luisão, dyrektor techniczny lizbończyków.

26-latek był wyraźnie przejęty tym, co właśnie się stało. Dlatego też nie mógł powstrzymać spontanicznie płynących mu z oczu łez.

Środkowy napastnik jeszcze przed wybuchem wojny postanowił wyrazić poparcie swojej ojczyźnie podczas meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy