Benfica szuka napastnika. Na liście dwóch kandydatów!

Benfica szuka napastnika. Na liście dwóch kandydatów! fot.
Karol Brandt
Źródło: A Bola | O Jogo

Latem do Benfiki ma trafić nowy środkowy napastnik. Obecnie na celowniku lizbończyków znajduje się dwóch piłkarzy: Raúl de Tomás i Dyego Sousa.

24-letni Hiszpan w zakończonym sezonie co prawda nie pomógł utrzymać się w LaLiga Rayo Vallecano, ale zaprezentował się ze znakomitej strony. Uczestnicząc w 34 spotkaniach zanotował 14 trafień i asystę. Pierwszego lipca wróci jednak do Realu Madryt i to „Królewscy” zdecydują, co dalej z byłym młodzieżowym reprezentantem „La Furia Roja”. 

Wcześniej dochodziły do nas głosy, że 13-krotni zdobywcy Pucharu Europy chcą, aby ich wychowanek przepracował okres przygotowawczy pod okiem Zinédine’a Zidane’a, a dopiero wtedy zapadnie decyzja w sprawie jego przyszłości. Nie czekając na to, Benfica już wpisała go na swoją listę życzeń - poinformowały portugalskie media.

„A Bola” podaje, że oprócz Raúla de Tomása znajduje się na niej Dyego Sousa. O krok dalej poszło „O Jogo”, które poinformowało, że Hiszpan jest jednym z priorytetów lizbończyków i w związku z tym już teraz odłożono na jego angaż kwotę 12 milionów euro. Ponadto wspomniane źródło przekonuje, że operację angażu 24-latka ma pilotować Jorge Mendes. 

W zespole „Orłów” obecnie za gole odpowiadają Jonas oraz Haris Seferović. Problem w tym, że Brazylijczyk ma już 35 lat i chociaż nadal utrzymuje regularność w zdobywaniu bramek, często grę uniemożliwiają mu urazy. Dlatego latem Benfica zrobi wszystko, aby wzmocnić środek ataku swojej drużyny. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy