Benzema: To był mój największy idol

Benzema: To był mój największy idol
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Universo Valdano I Goal.com

Karim Benzema przyznał w rozmowie z Universo Valdano, że za młodu był wpatrzony w Brazylijczyka Ronaldo.

Francuski napastnik od 11 lat występuje w Realu Madryt. W tym czasie zanotował w jego koszulce 250 trafień. Nieco wcześniej w stolicy Hiszpanii był za to odpowiedzialny Brazylijczyk.

- Ronaldo był moim idolem od najmłodszych lat. Zacząłem oglądać piłkę nożną przez niego. Patrzyłem na każdy jego ruch i próbowałem to kopiować. Nie było innego zawodnika, którego tak bardzo podziwiałem. Niektórzy piłkarze mieli jego szybkość, ale jednocześnie nie imponowali w takim stopniu kontrolą nad piłką i umiejętnościami.

- Ludzie myślą, że tylko strzelał gole, a on mógł robić wszystko. Napastnicy muszą być wszechstronni. Nie mogą skupiać się wyłącznie na zdobywaniu bramek. I on był tego doskonałym przykładem. Wiele nauczyłem się od niego i obecnego trenera Realu - Zinédine’a Zidane’a - przyznał Benzema.

Ronaldo grał w Madrycie między 2002 a 2007 rokiem. Benzema zawitał do stolicy Hiszpanii dwa lata później. W tym samym oknie „Królewscy” pozyskali Cristiano Ronaldo. Jak przyznaje Benzema, po transferze musiał zmienić nieco swój styl gry.

- Cristiano przyszedł, żeby zdobywać bramki. Musiałem zmienić sposób grania i odłożyć na bok swoje pragnienie trafiania do siatki. Podpisując kontrakt z Realem, byłem bardzo szczęśliwy. Psychicznie nie do końca byłem jednak na to gotowy. Zespół, ludzie, presja… Grając w Lyonie, chronił mnie przed tym Jean-Michel Aulas. W Hiszpanii było to bardzo trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że byłem sam i nie mówiłem po hiszpańsku. Byłem młody i nie znałem funkcjonowania klubu. Myślałem, że po prostu przejdę do niego i będę grał. Czułem się zagubiony - powiedział Francuz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy