Benzema z klarownym planem na ostatnie lata kariery. Najpierw nowa umowa z Realem Madryt, dopiero potem transfer

Benzema z klarownym planem na ostatnie lata kariery. Najpierw nowa umowa z Realem Madryt, dopiero potem transfer fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: MadeInFOOT

Karim Benzema zamierza przedłużyć swój kontrakt z Realem Madryt i następnie po jego wygaśnięciu będzie celował w powrót do Olympique'u Lyon.

Były reprezentant Francji jest związany z „Królewskimi” nieprzerwanie od lipca 2009 roku. Od tego czasu doświadczony napastnik przyczynił się do odniesienia wielu sukcesów przez hiszpański zespół na czele z wywalczeniem czterech zwycięstw w Lidze Mistrzów oraz trzech tytułów mistrzowskich.

33-letni zawodnik jest wciąż głodny osiągania kolejnych celów z Realem Madryt i dlatego ma znajdować się na dobrej drodze do zawarcia z dotychczasowym pracodawcą nowego porozumienia, które zwiąże go z ekipą z Estadio Santiago Bernabéu do zakończenia sezonu 2022/2023.

Karim Benzema nie zamierza po tym okresie rozstawać się jeszcze z futbolem na zawodowym poziomie, ponieważ chciałby odwiesić korki na kołku jako piłkarz swojego macierzystego Olympique'u Lyon.

- On naprawdę chciałby ponownie pojawić się w Lyonie i ma w głębi głowy wyklarowaną gotowość do powrotu pewnego dnia, ponieważ to jest jego klub i miasto. Na dziś jest mu jednak zdecydowanie bliżej do podpisania nowego kontraktu z Realem Madryt niż powrotu do Francji - powiedział Karim Djaziri, agent środkowego napastnika.

- Uważam, że jeśli nie będzie miał problemów zdrowotnych, to utrzyma się na najwyższym poziomie jeszcze przez minimum 4-5 lat - dodał przedstawiciel piłkarza w rozmowie z „MadeInFOOT”.

Benzema należy w trwających rozgrywkach do wyróżniających się piłkarzy w szeregach „Królewskich”, co pokazuje między innymi liczba 24 strzelonych goli w 34 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy