Błąd wagi państwowej. Prezydent Francji przeprasza za pomylenie hymnu Albanii

Błąd wagi państwowej. Prezydent Francji przeprasza za pomylenie hymnu Albanii
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Twitter

Sprawa z pomyleniem hymnu Albanii przed meczem z Francją sięgnęła nawet poza piłkę nożną.

W zeszłą sobotę Francja pewnie wygrała z Albanią 4:1 w meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020, ale nie to stało się najważniejszym wydarzeniem tamtego spotkania. Przedmeczowa część oficjalna przebiegła zupełnie nie po myśli Francuzów, kiedy to absurd gonił absurd w związku z pomyłką hymnów. Zamiast swojej pieśni Albańczycy usłyszeli hymn Andory, a kiedy odmówili gry, spiker stadionowy przeprosił za gafę... Armeńczyków.

Piłkarze z Albanii dzielnie wytrwali podczas pomylonego hymnu, ale widać było po ich twarzach wyraźną frustrację, która później przerodziła się w zamieszanie, przez które mecz rozpoczął się kilka minut później. Sprawa okazała się jednak na tyle poważna, że wyjaśnia ją nie tylko wewnętrznie francuska federacja piłkarska, ale zająć się nią postanowił sam prezydent Francji, Emmanuel Macron.

Głowa francuskiego państwa wystosowała oficjalne przeprosiny do Albańczyków poprzez premiera kraju, Ediego Ramę. Na swoim zweryfikowanym koncie na portalu Twitter Rama opublikował informację, iż otrzymał przeprosiny i został poproszony o przekazanie ich całemu narodowi.

„Prezydent Macron przekazał mi szczere przeprosiny za skandaliczną gafę ze strony Francuskiego Związku Piłki Nożnej w związku z pomyleniem naszego hymnu narodowego!” - napisał Rama.

„Sytucję nazwał „niedopuszczalnym błędem”, zasługującym na taką reakcję naszych piłkarzy. Poprosił mnie o opublikowanie swoich przeprosin”.

Rama zwieńczył wpis hasztagiem #Respect oraz flagami Albanii i Francji umieszczonymi obok siebie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy