Błysk Krzysztofa Piątka! To jego pierwszy gol od 1 września

2024-10-02 17:53:45; Aktualizacja: 2 godziny temu
Błysk Krzysztofa Piątka! To jego pierwszy gol od 1 września Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Krzysztof Piątek strzelił gola, ale jego İstanbul Başakşehir i tak przegrywa z Rapidem Wiedeń (1-2) w ramach Ligi Konferencji. Warto jednak wspomnieć, że dla Polaka to pierwsze trafienie o 1 września.

W środę rozgrywane są głównie starcia w ramach Ligi Mistrzów, ale to nie wszystko, co UEFA ma do zaoferowania kibicom. Jednocześnie w tle toczą się także dwa starcia w ramach Ligi Konferencji, a jedno z nich wydaje się intrygujące z punktu widzenia polskiego kibica. Mierzą się w nim İstanbul Başakşehir oraz Rapid Wiedeń.

W barwach pierwszej z tych ekip na boisku od samego początku pojawił się Krzysztof Piątek. Atakujący w ostatnim czasie zawodził, bo do siatki nie trafił od 1 września. Na szczęście to zmieniło się w środowe popołudnie.

Tuż przed przerwą Polak wykorzystał dogranie Serdara Gurlera i wpakował futbolówkę do siatki. Wówczas na tablicy wyników widniał rezultat 1-1.

Dla 29-latka to dziewiąte trafienie w tym sezonie. Dokonał tego na przestrzeni 13 spotkań.

Po zmianie stron Rapid Wiedeń ponownie wyszedł na prowadzenie i od 46. minuty mamy 2-1 dla Austriaków. Bohaterem tego dnia jest niewątpliwie autor dwóch trafień, Louis Schaub.