Boniek: Norwich - Watford to nie jest wcale lepszy mecz niż w Ekstraklasie

Boniek: Norwich - Watford to nie jest wcale lepszy mecz niż w Ekstraklasie fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Prawda Futbolu (YouTube)

W najnowszym odcinku „Prawdy Futbolu”, a więc serii Romana Kołtonia, gościem był Zbigniew Boniek. Prezes PZPN-u w absurdalny sposób porównał Ekstraklasę do Premier League.

63-latek w ostatnim czasie znajduje się na świeczniku, a to za sprawą proponowanych przez niego zmian dotyczących formatu rozgrywek polskiej ligi. W związku z tym brązowy medalista Mistrzostw Świata z 1982 roku został zaproszony przez Romana Kołtonia do najnowszego odcinka „Prawdy Futbolu”. W programie tym emitowanym za pośrednictwem platformy YouTube dziennikarz Polsatu Sport komentuje najnowsze wydarzenia ze świata piłki nożnej.

Tym razem postanowił on zająć się tematem reform w Ekstraklasie, oddając głos „Zibiemu”, który podczas rozmowy kilkukrotnie porównał nasze rodzime rozgrywki do angielskiej Premier League czy francuskiej Ligue 1.

– Jeżeli porównamy sprzedaż naszych praw telewizyjnych do ligi francuskiej, gdzie są dwa-trzy dobre zespoły, wartość globalna naszych praw to osiem procent praw francuskich – zdradził prezes PZPN-u, dodając, że jest to spowodowane głównie brakiem naszych drużyn w europejskich pucharach.

– Jak drużyna wygra pięć meczów, to masz na stadionie komplet kibiców, jak przegra, to nie przychodzi nikt. W Anglii nie ważne, czy jesteś Watford czy też Newcastle, masz cały czas pełen stadion. Czyli na swoją drużynę się przychodzi… – stwierdził.

– Mecz w lidze angielskiej: Norwich - Watford, czy ktoś tam na dole, to nie jest wcale lepszy mecz niż w lidze polskiej. Tam też się kopią po głowach, jest jednak lepsza oprawa, więcej kibiców, ładniejszy stadion i bardziej zielona murawa – oznajmił.

– W Anglii mają tyle pieniędzy, że ostatni piłkarz w ostatniej drużynie został kupiony za 25, 30, 40 milionów euro. I to ich kręci. My natomiast, nie mając żadnego odniesienia do Europy, możemy wylewać pomyje na Ekstraklasę. Ciągle robimy te same rzeczy, kupując nie wiadomo kogo i sprzedając najlepszych graczy. Polska piłka to jeden wielki garaż, z którego wyjeżdżają w każdym oknie transferowym nie bentleye czy ferrari, ale peugeoty, seaty, ople, skody, a przyjeżdżają trabanty p70. I taka jest prawda. To jest problem, bo nie mamy żadnej koncepcji, jak temu się przeciwstawić – dodał.

Według nieoficjalnych informacji reformy w Ekstraklasie zostaną zaakceptowane w lutym, a ich pierwsze efekty będę widoczne już w sezonie 2020/2021.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy