Boniek: Norwich - Watford to nie jest wcale lepszy mecz niż w Ekstraklasie

Boniek: Norwich - Watford to nie jest wcale lepszy mecz niż w Ekstraklasie fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Prawda Futbolu (YouTube)

W najnowszym odcinku „Prawdy Futbolu”, a więc serii Romana Kołtonia, gościem był Zbigniew Boniek. Prezes PZPN-u w absurdalny sposób porównał Ekstraklasę do Premier League.

63-latek w ostatnim czasie znajduje się na świeczniku, a to za sprawą proponowanych przez niego zmian dotyczących formatu rozgrywek polskiej ligi. W związku z tym brązowy medalista Mistrzostw Świata z 1982 roku został zaproszony przez Romana Kołtonia do najnowszego odcinka „Prawdy Futbolu”. W programie tym emitowanym za pośrednictwem platformy YouTube dziennikarz Polsatu Sport komentuje najnowsze wydarzenia ze świata piłki nożnej.

Tym razem postanowił on zająć się tematem reform w Ekstraklasie, oddając głos „Zibiemu”, który podczas rozmowy kilkukrotnie porównał nasze rodzime rozgrywki do angielskiej Premier League czy francuskiej Ligue 1.

– Jeżeli porównamy sprzedaż naszych praw telewizyjnych do ligi francuskiej, gdzie są dwa-trzy dobre zespoły, wartość globalna naszych praw to osiem procent praw francuskich – zdradził prezes PZPN-u, dodając, że jest to spowodowane głównie brakiem naszych drużyn w europejskich pucharach.

– Jak drużyna wygra pięć meczów, to masz na stadionie komplet kibiców, jak przegra, to nie przychodzi nikt. W Anglii nie ważne, czy jesteś Watford czy też Newcastle, masz cały czas pełen stadion. Czyli na swoją drużynę się przychodzi… – stwierdził.

– Mecz w lidze angielskiej: Norwich - Watford, czy ktoś tam na dole, to nie jest wcale lepszy mecz niż w lidze polskiej. Tam też się kopią po głowach, jest jednak lepsza oprawa, więcej kibiców, ładniejszy stadion i bardziej zielona murawa – oznajmił.

– W Anglii mają tyle pieniędzy, że ostatni piłkarz w ostatniej drużynie został kupiony za 25, 30, 40 milionów euro. I to ich kręci. My natomiast, nie mając żadnego odniesienia do Europy, możemy wylewać pomyje na Ekstraklasę. Ciągle robimy te same rzeczy, kupując nie wiadomo kogo i sprzedając najlepszych graczy. Polska piłka to jeden wielki garaż, z którego wyjeżdżają w każdym oknie transferowym nie bentleye czy ferrari, ale peugeoty, seaty, ople, skody, a przyjeżdżają trabanty p70. I taka jest prawda. To jest problem, bo nie mamy żadnej koncepcji, jak temu się przeciwstawić – dodał.

Według nieoficjalnych informacji reformy w Ekstraklasie zostaną zaakceptowane w lutym, a ich pierwsze efekty będę widoczne już w sezonie 2020/2021.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy