Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta

Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Borussia Dortmund planuje rozpocząć konkretne starania o nawiązanie współpracy z Mikiem Maignanem z Lille - poinformował „Bild”.

Jednokrotny reprezentant Francji należy do grona wyróżniających się zawodników w szeregach „Les Dogues” i razem ze swoim zespołem znajduje się na dobrej drodze do wywalczenia pierwszego mistrzostwa kraju od 2011 roku.

Osiągnięcie tak dużego sukces w postaci pokonania Paris Saint-Germain, AS Monaco czy Olympique'u Lyon oraz uzyskania awansu do Ligi Mistrzów może okazać się jednak niewystarczające do zatrzymania 25-letniego zawodnika na dłużej w Lille.

Ten stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że poważne zainteresowanie tym bramkarzem przejawiają AC Milan czy Tottenham.

„France Football” przekonuje, że ostatnio do tego grona dołączyła także Borussia Dortmund. Z kolei „Bild” dodaje, że Mike Maignan cieszy się wielkim uznaniem w oczach Marco Rose.

Przyszły trener ekipy z Signal Iduna Park miał nawet wskazać właśnie Francuza na swojego faworyta do obsadzenia pozycji numer jeden przed startem nowego sezonu.

W zaistniałej sytuacji można się spodziewać, że przedstawiciele BVB przystąpią wkrótce do konkretnych działań związanych z podjęciem próby pozyskania 25-latka, który ma być rzekomo do wyciągnięcia z Lille za zaledwie 15 milionów euro.

Tak niska wycena umiejętności reprezentanta „Trójkolorowych” wynika głównie z faktu, że jest on związany obowiązującym kontraktem z Lille tylko do 30 czerwca 2022 roku.

„Bild” podkreśla jednocześnie, że sprowadzenie Maignana jest w dużej mierze uzależnione od sprzedaży Romana Bürkiego, ponieważ Szwajcar na mocy umowy ważnej do końca rozgrywek 2022/2023 inkasuje 3,5 miliona euro rocznie.

Bramkarz Lille wystąpił w 43 meczach w tym sezonie i zachował w nich aż 20-krotnie czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy